България 04.03.2026 17:53 Снимка: ДНЕС+
Пиян турист помете на писта в Чехия Малена Замфирова, откараха я с хеликоптер в болница
Българската спортистка е претърпяла няколко операции
Пиян турист рани тежко най-добрата българска състезателка в алпийския сноуборд Малена Замфирова. Младата спортистка претърпя тежък инцидент по време на подготовката си за Световната купа в Шпиндлеров Млин, Чехия. Новината съобщиха от Българската федерация по ски.
Родната звезда е била ударена в гръб от безконтролно спускащ се пиян турист. Малена е получила множество фрактури и е откарана с хеликоптер в болница. Медиците в Чехия са извършили по спешност няколко операции с цел стабилизиране състоянието на сноубордистката.
Тази вечер се очаква Малена да бъде преместена със специализиран транспорт до клиника в Австрия, където да продължи лечението си.
Инцидентът се е случил в равната зона до началната станция на лифта под ски пистата – в така наречената „безопасна зона”. Наоколо е имало много деца и други туристи.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:05 Войната в Близкия изток блокира един от водещите световни центрове за търговия и транзит на злато
- 18:56 Тревожна прогноза: 3,5 милиона случая на рак на гърдата до 2050 г.
- 18:48 Войната в Иран през азиатските очи
- 18:40 Military Watch Magazine: Иран опустоши най-голямата US база в чужбина - позорен провал на Patriot
- 18:33 Песков: Без да се вземат предвид европейските ядрени арсенали, преговори за нов СТАРТ не може да има
- 18:25 Иран показа огромен подземен "град" от ракети и дронове (ВИДЕО)
- 18:17 infoBRICS: Надеждите на Америка за бърза победа над Иран се изпариха
- 18:09 Как е било взето решението за атаката срещу Иран