"Пи Ес Ай": Ще съдим Община Пловдив

България 16.07.2008 12:44

Старазогароскта фирма „Пи Ес Ай“, чийто договор за ремонт на улиците в Пловдив, беше скандално прекратен от кмета на града Славчо Атанасов, излезе с изявление пред медиите.

В него фирмата отрича обвиненията на общината, че над 50% от извършените от нея ремонти не са качествени. Управителят на „Пи Ес Ай“ отказа да коментира пробите, взети от независима техническа лаборатория, които доказаха, че ремонтите са некачествени. До тази сутрин фирмата не е получила известие за прекратения си договор за изпълнение на ремонтите.

„Ако трябва, ще отидем в съда“, коментираха от Старозагорската фирма. Според тях всички клаузи в договора са изпълнени, а всички нередностите - „отстранени своевременно“.

„Договорът е до 2009 г. и трябва да се спазва стриктно по регламент“, каза управителят на дружеството инж. Димитър Тодоров. Инж. Тодоров коментира още, че е учуден от липсата на желание за диалог от страна на общината.

Кметът от своя страна заяви, че прокуратурата започва проверки на уличните ремонти. „Аз очаквах нападки от въпросната фирма, защото се засягат големи финансови интереси“, каза Славчо Атанасов.

Той обясни, че ще бъдат проведени нови конкурси за ремонтите в районите „Северен“ и „Южен“, където досега работеше „Пи Ес Ай“. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355