
България 27.02.2024 09:26 Снимка: ДНЕС+
Пеевски сезира прокуратурата, ДАНС и МВР за мрежа от 400 проруски роботизирани сайтове ботове
Сигнал до и.ф. Главен прокурор, Главния секретар на МВР и шефа на ДАНС подаде председателят на ПГ на ДПС Делян Пеевски за спешно и неотложно сезиране на органите за мрежа от 400 роботизирани сайтове, които провеждат дезинформационна война и проруска пропаганда на територията на България, съобщиха от Пресцентъра на партията.
Сигналът е свързан с оповестени данни за резултати от проучвания на Фондация за хуманитарни и социални изследвания от проф. Димитър Вацов, председател на УС на ФХСИ, публикувани в сайта на Фондацията и коментирани в медиите за „Машина от сайтове-гъби” които са близо 400 и произвеждат по 2000 публикации дневно, усилвани допълнително чрез социалните медии.
ДАНС, МВР и Прокуратурата трябва да отговорят на въпроса съществува ли мрежа от проруски ботове, която оперира на територията на България и кой стои зад тази мрежа? Има ли доказателства, че Русия провежда дезинформационни кампании, за да бъдат объркани хората чрез постоянно променящи се наративи и версии за събитията, като с това застрашава гражданското общество и социалния мир.
Навлизането в третата година от началото на войната на Русия срещу Украйна и в навечерието на европейските избори е от изключителна важност за националната сигурност на България и на Европа да бъдат установени всякакви форми на въздействие върху българските граждани и ефективно да се противодейства срещу всяко подобни посегателства, в името на демокрацията и защитата на гражданските права и свободи.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09538 |
![]() |
1 | 2.25352 |
![]() |
10 | 3.85758 |
![]() |
100 | 4.13982 |
![]() |
1 | 1.67825 |
Последни новини
- 21:16 Хороскоп за сряда, 30 юли 2025 г.
- 19:35 Япония прави първата стъпка към изграждането на първия ядрен реактор след Фукушима
- 19:27 Посочиха откъде може да започне следващата пандемия
- 19:20 В Барселона искат да вземат лентата на капитана заради пост в социалните мрежи
- 19:14 Отпечатък на ръка, оставен преди 4000 години върху глинен съд в Древен Египет, развълнува археолози
- 19:07 АФП: Хиляди млади поляци преминават военно обучение в летни лагери
- 19:00 Медведев: Не е работа нито на Греъм, нито на Тръмп да диктуват кога да седнем на масата за преговори
- 18:53 Макс Верстапен остава в Ред Бул и догодина