България 27.11.2025 13:42 Снимка: ДНЕС+
Пеевски категоричен: Никой няма да вземе властта през улицата
Няма да има народен съд, заяви лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски пред журналисти в парламента след протеста срещу бюджета в четвъртък вечер, който изкара хиляди хора на улицата, предава БГНЕС.
Никой няма да вземе властта през улицата, закани се Пеевски.
Лидерът на ДПС-Ново начало попита нормално ли е това, което се случи вчера – "да бъдат бити полицаи, да бъдат в болници".
"На предишния протест умря полицай заради глупостите на Пандов и на ПП-ДБ. Това ли е демокрацията – да се гонят депутати по кабинетите, да бъдат притеснявани, да им казват слезте долу? Връщаме Народния съд ли – това ли искат? Искат ли да блокирам парламента всеки ден и да ги викам долу", попита той.
На въпроса как ще го блокира, Пеевски отбеляза: „С моите симпатизанти. Аз нямам по-малко симпатизанти“.
"Нямат право партии да влизат по кабинетите да търсят хора и да казват елате долу пред Народния съд. Няма такъв съд. Друга година е. Няма да им се случи на наследниците на Комунистическата партия и аз съм гарант за това“, категоричен бе той.
По-рано беше решено, че правителството оттегля план-сметката за догодина и бюджетът ще бъде преизчислен.
Всичко социално ще бъде защитено, каза още Пеевски.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:03 Москва: Двамата руски моряци от танкера "Маринера" са освободени и пътуват към Русия
- 18:55 Сивата икономика на Германия достигна половин трилион евро
- 18:50 Проф. Огнян Герджиков: Казусът с Андрей Гюров е много сериозен
- 18:47 Папата призова за край на антисемитизма по целия свят
- 18:40 Cлeд ЕххоnМоbіl, и Сhеvrоn влизa в битĸaтa зa пeтpoлнoтo нaxoдищe Зaпaднa Kypнa 2 в Иpaĸ
- 18:38 Правна комисия: До 20 изборни секции в страни извън ЕС, без 100% броене на машинни разписки
- 18:33 60% от водещите американски банки вече залагат на Биткойн
- 18:29 Захарова: Полша прави всичко възможно, за да накара света да забрави за връзките й с Третия райх