България 26.05.2024 11:35 Снимка: ДНЕС+
Пеевски към президента: Недопустимо и безотговорно е да се плашат хората
Недопустимо и безотговорно е от страна на президента Румен Радев, да плаши хората с откровено неистински заплахи за участие на натовски войски за потушаване на войната в Украйна. Всеки опит за насаждане на страхове по този начин проявява или желание за нерегламентирана намеса в хода на предизборната кампания или изпълнение на целите на руската пропаганда и хибридна война. Това заявява в своя позиция председателят на ДПС Делян Пеевски по повод вчерашното изявление от Будапеща на държавния глава, съобщават от пресцентъра на партията.
Радев, който е на официално посещение в Унгария, заяви вчера на брифинг след среща с унгарския си колега Тамаш Шуйок, че трябва час по-скоро да се намерят дипломатически инструменти за прекратяване на войната в Украйна, а това няма да стане с повече оръжие, няма да стане с изпращането на войски от държави членки на НАТО.
"Напомням, че всички подобни решения по Конституция може да вземе само и единствено българският парламент. Подчертавам, че пред нас като парламентаристи никога не е стоял подобен избор, нито някой е имал подобно намерение", категоричен е Пеевски.
Безпрецедентната ни подкрепа за Украйна е резултат от твърдото ни убеждение като евроатлантици и консенсуса за това, че трябва неотклонно да отстояваме тези ценности като помогнем да бъде прекратена антихуманната агресия. Но, твърдо заявявам, че друга опция за подкрепа за Украйна никога не е била на дневен ред, посочва още в позицията си председателят на ДПС.
"Употребата на страховете на хората се наказва от народа", заявява в позицията си Пеевски, уточнявайки, че предупреждението е към президента Румен Радев и допълва "защото за българските граждани е най-важна сигурността за тях и децата им тук и сега. И всички ние сме длъжни да я гарантираме с думи и действия".
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:15 Малък самолет се разби на магистрала в Тексас и избухна в пламъци (видео)
- 11:08 Стаматов: Трябва да се облекчат максимално тежестта и строгостта на матурите и външните изпити
- 11:00 Илияна Йотова и Пламен Абровски дават старт на жътвената кампания в Ловешко
- 10:52 Цените по Черноморието: Цаца до 12 евро, таратор - до 9 евро
- 10:44 Докладът за Северна Македония е силно критичен - за първи път се говори за заличаването на България
- 10:37 За какво си говорят лидерите от Г-7 когато мислят, че микрофоните са изключени
- 10:29 Тръмп разкритикува тактиката на израелската армия в Ливан заради цивилните жертви
- 10:22 Европейският парламент ще гласува днес доклада за напредъка на РСМ по пътя ѝ към ЕС