България 01.04.2021 13:42 Снимка: ДНЕС+
Пациентка с COVID-19 роди здраво бебе в Панагюрище
Пациентка с COVID-19 роди здраво бебе в болницата в Панагюрище, съобщиха от лечебното заведение. Бременността е била първа за жената и е била наблюдавана от съдов хирург заради предишно заболяване - тромбофлебит.
31-годишната жена постъпва в болницата с лека хрема, изследвана е за COVID19 и е диагностицирана като положителна с бърз антигенен тест и PCR тест. След успешното раждане, жената е преведена в COVID-сектора.
Жената се е възстановила за 10 дни и вече е вкъщи заедно с бебето си - и двамата се чувстват добре.
Припомняме, в начало на годината жена роди бебе с антитела срещу COVID-19 в Пазарджик.
На 12 март жена в кома с COVID-19 роди близнаци в 8-ия месец в Бургас.
По-късно стана ясно, че лекари от 5 града влизат в съвета, който се сформира за лечение на родилки с коронавирус./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:37 Лаура Кьовеши: Разследваме измами за над 45 млрд евро от бюджета на ЕС
- 15:30 Още две нови заповеди за събаряне на сгради в Баба
- 15:22 Икономистът Георги Вулджев: Предложеният проектобюджет е стъпка в правилната посока
- 15:19 Д-р Янко Станев: Да спрем с безразборното харчене, преди да е приет бюджета на Община Варна!
- 15:15 МТС: Забелязаните мазутни петна по крайбрежието не са от пресен нефтен разлив в Черно море
- 15:07 ЕС окончателно утвърди търговската сделка със САЩ за митата
- 14:59 Илияна Йотова: Достойните хора са тихи, но успехите им говорят шумно за тях
- 14:52 МРРБ: Приоритет на ПБ е развитието инфраструктурата чрез публично-частни партньорства и концесии