Паси: До 1 януари 2007 България няма да въвежда визи

България 07.04.2005 10:45

До 1 януари 2007 година България няма да въвежда визи за съседна Македония. Това каза министърът на външните работи Соломон Паси.

Българският дипломат изрази надеждата, че Македония ще излезе от негативния Шенгенски списък и по този начин няма да се наложи да има визи. Паси каза, че България ще направи всичко възможно за да помогне на Македония да извърви успешно този път.

Вчера заместничката на Паси Гергана Грънчарова каза, че "при затваряне на преговорна глава 24 Глава "Правосъдие" България е поела ангажимент да уеднакви визовия си режим с този на страните-членки". "Това предполага въвеждане на визи за страните от така наречения негативен списък, в които влизат Македония и Сърбия и Черна гора", каза още заместник-министърът и говорител на МВнР Гергана Грънчарова. Информацията е на БГНЕС.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355