България 07.08.2023 13:43 Снимка: ДНЕС+
Парламентът реши: Интимната връзка влиза в Закона за борба с домашното насилие
Обмислят и второто четене да е днес
На първо четене със 144 гласа „за“, 59 „против“ и 9 „въздържал се“, парламентът прие на първо четене интимната връзка да се третира на равно с брака и фактическото съжителство в Закона за защита от домашното насилие.
Веднага след гласуването Надежда Йорданова от ПП-ДБ предложи второто четене да е още днес. Георги Свиленски от БСП определи това, като "безочие".
„Недейте да изнасилвате българския парламент затова, че имате 160 гласа. Недейте да изнасилвате българското общество. Непочтено е към пърламента и българскте граждани“, разгневи се Свиленски.
"Интимна връзка" ли е "сглобката" между ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС, опорочени ли са били протестите срещу насилието, има ли опит да се наложи Истанбулската конвенция. Около тези въпроси мина дебатът за промени в Закона за борба срещу домашното насилие.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:38 Генерал Румен Миланов от ПБ оглави Комисията за контрол над службите за сигурност в НС
- 19:28 Задържаха жена в момент на получаване на наркотици с куриерска фирма
- 19:21 "Дънди прешъс" откри още много злато край Челопеч
- 19:14 Парламентът създаде Координационен съвет по инвестициите към МС. В него влизат 10 министри
- 19:08 Значима находка в Хераклея Синтика: За първи път откриха кладенец
- 19:00 Уан И се срещна с кандидата за следващ генерален секретар на ООН Мишел Бачелет
- 18:46 Борисов и Пеевски отново не са в нито една постоянна комисия в парламента
- 18:38 Асен Василев: Най-добре е Българската банка за развитие да бъде закрита