България 08.04.2022 12:26 Снимка: ДНЕС+
Пак провокатори: Заплашвали Каримански, за да набедят Гюров и да скарат ИТН и ПП
Няма как другият кандидат да заплашва номинирания от ИТН за шеф на БНБ, обяви премиерът
Отново провокатори са виновни за сътресенията в управляващата коалиция. В това е убеден премиерът Кирил Петков. Той взе отношение по новината, че Любомир Каримански е получил „мутренски смс“ с текст: „Откажи се или проблемите ти ще започнат веднага и нямаш представа колко ще бъдат сериозни!!!“.
„Това са мутренски похвати, които са го изпратили. Пълен абсурд е тази заплаха да идва от другия кандидат. Въпросът е кой прави тази провокация. Някой я прави в този момент“, заяви Петков пред журналисти в кулоарите на НС. Той се закани, че виновните ще бъдат установени и ще си носят последствията.
След като Каримански показа какво е получил на телефона си, подозрителните погледи, естествено, веднага се насочиха към ПП, които единствени имат изгода от изтеглянето на втория кандидат и довършването на процедурата с един участник. Съмненията се засилват и от твърдението на Слави Трифонов, че Кирил Петков отправил лични обиди към Любомир Каримански.
Премиерът отрече адвокат Борис Георгиев да му е подсказал да издигне Андрей Гюров за поста.
„Коалицията в сложна структура“, заяви още Кирил Петков. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:04 Хороскоп за понеделник, 12 януари 2026 г.
- 19:29 Military Watch Magazine: Нищо не може да спре руския невидим убиец - изтребителя Су-57
- 19:18 Нобеловият комитет отхвърли възможността за връчване на наградата за мир на Тръмп
- 19:07 Андрей Новаков: Парламентът приличаше на репортаж от ММА сблъсък с шутове. Беше ме срам в Брюксел
- 18:56 Апокалипсис в космоса? Слънчева буря може да срине сателитите ни за 3 дни
- 18:46 ДСБ настоява за изцяло машинно гласуване и очертава 4 основни приоритета
- 18:36 Хартиен "отрязък" вместо 200 евро заблуди продавач в Разградско
- 18:30 Германия: Принципите на международното право се отнасят за всички, включително за САЩ