България 13.01.2022 09:00 Снимка: ДНЕС+
Пак ни информираха отвън – Петков в РС Македония на 25 януари
Премиерът Кирил Петков на визита в РС Македония на 25 януари. Планирано е съвместно заседание на двете правителства. Интересното е, че за новата дата разбираме отвън, а не от пресслужбата на Министерския съвет. За нея съобщи в социалните мрежи външният министър на РСМ Буяр Османи, цитиран от БГНЕС.
„Гражданите очакват да използваме тази нова политическа инициатива за укрепване на доверието между двете правителства и между двете страни”, добавя още той.
„Резултатът от тази дейност е вече договореното посещение на правителствена делегация, водена от министър-председателя Петков в Скопие. Работи се и за провеждане на съвместно заседание на двете правителства на 25 януари“, посочи македонският външен министър.
„Посоката и силата на новата инерция в отношенията между двете страни ще зависи от успеха на тези посещения и затова смятам всички дейности, които застрашават този успех, за непродуктивни и несправедливи“, заявява Османи.
Припомняме, че Кирил Петков трябваше да посети РС Македония на 18 януари, но беше поставен под карантина заради контакт с заболелия от COVID-19 председател на НС Никола Минчев. /БГНЕС
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:43 Хороскоп за четвъртък, 30 юли 2026 г.
- 19:34 BMW съкращава 8000 работни места в световен мащаб
- 19:26 Детската болница в Бургас получи разрешително
- 19:19 Шарън Стоун за възстановяването след инсулта: Отказването на лекарствата беше истински кошмар
- 19:11 Земетресението в Япония спря производството на Toyota и други индустриални гиганти
- 19:03 Горещо, до 37 градуса, без валежи
- 18:56 "Нетфликс" изпревари Би Би Си като първи избор за гледане на британците
- 18:48 От безалкохолни сауна партита до уъркшоп за крещене: Новите социални ритуали срещу стреса