Отново спукаха стъкло на мотриса „Дезиро” с камъни
България 07.03.2007 15:12
Още една от новите дизелови мотриси „Дезиро” на „Български държавни железници” ЕАД беше обстрелвана с камъни.
Инцидентът е станал около 17:05 ч. на 5 март в участъка между гарите Момчилград и Кърджали. Мотрисата е обслужвала пътнически влак № 40162 и се е движила по маршрут Момчилград – Димитровград. Вследствие на вандалския акт е спукано странично стъкло на пътническия салон на мотрисата.
При инцидента няма пострадали пътници или служители на железницата. В резултат на навременната намеса на служители на Транспортна полиция, пътуващи във влака, мотрисата е спряна и малолетният извършител е заловен.
Разходите на “Български държавни железници” ЕАД за поставянето на ново стъкло на мотрисата ще бъдат на стойност около 10 000 лева. Най-малко три дни ще бъдат необходими за възстановяване на щетите, нанесени при това нападение с камъни, като през този период мотрисата няма да бъде в експлоатация.
Инцидентът е дванадесетият случай, при който най-новите влакове на „Български държавни железници” ЕАД стават жертва на вандалско поведение. Ръководството на дружеството обмисля промяна в своята транспортна и тарифна политика в районите, където най-често се извършват подобни посегателства над най-модерния подвижен състав. Тази мярка ще бъде наложена в отговор на всекидневния вандализъм, на който са подложени железниците. Железопътният превозвач ще разчита на съдействието на местните общински и областни управи за предприемането на конкретни действия за предотвратяването на нападенията над влаковете.
Само за първите два месеца на тази година в резултат от замерване с камъни са счупени или спукани петдесет и седем стъкла на пътнически композиции на “Български държавни железници” ЕАД. /БГНЕС
Инцидентът е станал около 17:05 ч. на 5 март в участъка между гарите Момчилград и Кърджали. Мотрисата е обслужвала пътнически влак № 40162 и се е движила по маршрут Момчилград – Димитровград. Вследствие на вандалския акт е спукано странично стъкло на пътническия салон на мотрисата.
При инцидента няма пострадали пътници или служители на железницата. В резултат на навременната намеса на служители на Транспортна полиция, пътуващи във влака, мотрисата е спряна и малолетният извършител е заловен.
Разходите на “Български държавни железници” ЕАД за поставянето на ново стъкло на мотрисата ще бъдат на стойност около 10 000 лева. Най-малко три дни ще бъдат необходими за възстановяване на щетите, нанесени при това нападение с камъни, като през този период мотрисата няма да бъде в експлоатация.
Инцидентът е дванадесетият случай, при който най-новите влакове на „Български държавни железници” ЕАД стават жертва на вандалско поведение. Ръководството на дружеството обмисля промяна в своята транспортна и тарифна политика в районите, където най-често се извършват подобни посегателства над най-модерния подвижен състав. Тази мярка ще бъде наложена в отговор на всекидневния вандализъм, на който са подложени железниците. Железопътният превозвач ще разчита на съдействието на местните общински и областни управи за предприемането на конкретни действия за предотвратяването на нападенията над влаковете.
Само за първите два месеца на тази година в резултат от замерване с камъни са счупени или спукани петдесет и седем стъкла на пътнически композиции на “Български държавни железници” ЕАД. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.