Отец Никанор: Майната й на Украйна!
България 19.09.2014 23:39
Затворят топлофикациите заради Украйна. Майната й на Украйна! Така изригна в интервю за „Фрог нюз“ отец Никанор. Пред „Труд“ по-късно той уточни, че е използвал фразата „майната й“, защото не го интересува Украйна, а България.
„Не съм против Украйна, а съм срещу интернационалната солидарност и затова, че България не си гледа интересите“, добави бившият брокер от Уолстрийт, който в момента служи в манастира „Св. Св. Безсребърници Козма и Дамян“ над село Гигинци. Според Никанор по закон божий Украйна е руско царство.
„Не може България да бъде порязвана като всяка малка държава от рефера, както стана с „Лудогорец“. Но – каквото е в спорта, такова е и в международната политика“, добавя отецът и допълва: „След като газта не може да мине през Украйна, нека да е през морето, защо през зимата децата ни да студуват в градините“.
Отецът прави и своеобразен разрез на нашето общество, където според него има две прослойки. Едната е следкомунистическата, а втората – лакеите на западния свят. „Много кръв ще се пролее, защото много са ни големи беззаконията“, твърди монахът.
Божият служител обяснява, че в манастира се правят и молебени за здраве и за постигането на справедливост за банкера Цветан Василев. „Молим се като за човек в беда“, уточнява отецът. „Който от вложителите в КТБ ни се е обадил, се молим и за него“, добавя Никанор. /БЛИЦ
„Не съм против Украйна, а съм срещу интернационалната солидарност и затова, че България не си гледа интересите“, добави бившият брокер от Уолстрийт, който в момента служи в манастира „Св. Св. Безсребърници Козма и Дамян“ над село Гигинци. Според Никанор по закон божий Украйна е руско царство.
„Не може България да бъде порязвана като всяка малка държава от рефера, както стана с „Лудогорец“. Но – каквото е в спорта, такова е и в международната политика“, добавя отецът и допълва: „След като газта не може да мине през Украйна, нека да е през морето, защо през зимата децата ни да студуват в градините“.
Отецът прави и своеобразен разрез на нашето общество, където според него има две прослойки. Едната е следкомунистическата, а втората – лакеите на западния свят. „Много кръв ще се пролее, защото много са ни големи беззаконията“, твърди монахът.
Божият служител обяснява, че в манастира се правят и молебени за здраве и за постигането на справедливост за банкера Цветан Василев. „Молим се като за човек в беда“, уточнява отецът. „Който от вложителите в КТБ ни се е обадил, се молим и за него“, добавя Никанор. /БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:40 Комплекс за социални услуги - ЦСРИ към Фондация „Владиславово“
- 11:39 Случай на Ку-треска във Варна
- 11:31 Петролът поевтиня след края на преговорите между САЩ и Иран в Швейцария
- 11:24 Потвърдените случаи на ебола в Конго са вече над 1000
- 11:16 Повечето британци са разочаровани от Брекзит
- 11:08 Сметната палата: Глобите и жертвите растат, а над 523 млн. лв. стоят във Фонда за пътна безопасност
- 11:01 Вратарят-чудотворец: В Кюрасао трябва да започват работа по моя статуя!
- 10:53 Силни критики към шефа на ФИФА Джани Инфантино заради присъствието му на Мондиал 2026