
България 30.12.2024 09:18 Снимка: ДНЕС+
От 31 декември до 6 януари плащанията за здравни вноски - само по банков път
Здравноосигурителният статус няма да се обновява в електронните системи на агенцията дотогава, но при необходимост документи за непрекъснати здравно-осигурителни права ще се издава на хартиен носител
От 10 часа сутринта на 31 декември до 6 януари плащанията за здравни вноски ще могат да се правят само по банков път чрез търговските банки, съобщават от НАП. Здравноосигурителният статус няма да се обновява в електронните системи на агенцията до 6 януари, но при необходимост документи за непрекъснати здравно-осигурителни права ще се издава на хартиен носител.
Причината е годишното приключване и конфигурирането на информационните системи за работата на приходната агенция догодина, допълва БНР.
Временно се преустановяват плащанията през виртуален ПОС в последния ден от годината, но утре - 30 декември, ще са възможни. Вече са временно спрени преводите през Е-PAY. Данъчно-осигурителни вноски могат да се правят по банков път или с пощенски запис.
От 10 часа на 31 декември електронната услуга за подаване на уведомления за трудови договори ще бъде достъпна, но резултатите от обработката на подадените данни ще се изпращат от НАП след 6 януари догодина, уточняват от приходната агенция и гарантират, че обстоятелствата са известни на инспекцията по труда.
Подробности как могат да се използват различните услуги на НАП до 6 януари могат да бъдат намерени на сайта на приходната агенция. Тя традиционно използва периода около Нова година, за да направи годишното си приключване и пренастрои системите си за работа през следващата година.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 11:21 Пламен Димитров, КНСБ: Най-важното в момента е цените да бъдат държани под контрол
- 11:17 Американец попари мечтата ни за изцяло български финал на юношеския "Уимбълдън"
- 11:10 Благомир Коцев пред съда: Това са едни странно скалъпени обвинения, искам да съм при децата си
- 11:07 Одобриха организацията на движение по ул.“Опълченска“, пускат един участък следващата седмица
- 10:58 Габрово получава близо 17 млн. лв. за иновационна долина
- 10:48 ПП-ДБ: Оказван е натиск върху Благомир Коцев да се откаже от политическата си сила
- 10:39 Шамари и обиди при раждане в "Майчин дом": "Умирах, а трябваше сама да си държа краката"
- 10:28 Павела Митова: Договорът с „Боташ” е преотдаване на българския енергиен суверенитет