ОСЖД навърши 50 години от създаването си
България 14.06.2006 16:46
Организацията за сътрудничество на железниците (ОСЖД) отбеляза днес 50- годишнината от учредяването си. Това стана по време на ХХХІV сесия на Съвещанието на министрите на транспорта на страните-членки. Тя се проведе от 12 до 15 юни 2006г. в София. При откриването на сесията министърът на транспорта на Петър Мутафчиев заяви, че дългогодишното съществуване на Организацията е важен атестат за жизнеността на организацията и сериозно предизвикателство за нейното бъдещо развитие. Политиката на Министерството на транспорта по отношение на железопътния транспорт е определена въз основа на насоките на Европейската политика в тази област, като са отчетени специфичните особености на транспортната ни система.
Необходимостта от сериозни инвестиции в железопътния транспорт обуславя концентрирането на усилията към постигане на съвременен модел на икономически взаимоотношения в сектора и за по-активно прилагане на публично-частното партньорство за привличане на извънбюджетни инвеститорски капитали. Присъствието на всички тук на този форум доказва решимостта и волята, с общи усилия, в сътрудничество и колегиалност, да се изгради единна, съвместима и стабилна транспортна железопътна система, каза още Мутафчиев.
Министър-председателят Сергей Станишев изпрати поздравителен адрес до участниците в конференцията, като им пожела успешна и ползотворна работа. Убеден съм, че настоящият форум ще допринесе за постигане на по-добра координация в работата на нашите правителства за изграждане на Евро-Азиатска транспортна система, отговаряща на нуждите на съвременния свят.
В 16.30 часа се очаква да бъде подписан заключителният документ, след което ще бъдат връчени юбилейни грамоти на всяка една от делегациите. В края на форума се предвижда да бъдат направени протоколни снимки на участниците.
Необходимостта от сериозни инвестиции в железопътния транспорт обуславя концентрирането на усилията към постигане на съвременен модел на икономически взаимоотношения в сектора и за по-активно прилагане на публично-частното партньорство за привличане на извънбюджетни инвеститорски капитали. Присъствието на всички тук на този форум доказва решимостта и волята, с общи усилия, в сътрудничество и колегиалност, да се изгради единна, съвместима и стабилна транспортна железопътна система, каза още Мутафчиев.
Министър-председателят Сергей Станишев изпрати поздравителен адрес до участниците в конференцията, като им пожела успешна и ползотворна работа. Убеден съм, че настоящият форум ще допринесе за постигане на по-добра координация в работата на нашите правителства за изграждане на Евро-Азиатска транспортна система, отговаряща на нуждите на съвременния свят.
В 16.30 часа се очаква да бъде подписан заключителният документ, след което ще бъдат връчени юбилейни грамоти на всяка една от делегациите. В края на форума се предвижда да бъдат направени протоколни снимки на участниците.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:35 Радев към олимпийците по природни науки: Имате само една родина, за която си струва да се борите
- 14:28 Масови съкращения в американското разузнаване
- 14:23 €3000-4000 струва фалшива гръцка шофьорска книжка, схемата действа от години в Кюстендилско
- 14:20 Акциите на „Газпром“ паднаха под 100 рубли за първи път от 2009 година
- 14:16 Лавров: Зеленски е назначен фюрер, а Европа не крие, че се готви за война с Русия
- 14:13 Русия: Свалихме 143 украински дрона за една нощ
- 14:07 Две момчета са в критично състояние, след удар от волтова дъга
- 14:05 САЩ, Калифорния: Двама души бяха убити при стрелба в библиотека