Организация ще прави в Скопие митинг "за правата на македонците в България"
България 14.12.2006 09:11
Определящата се като неправителствена организация "Световен македонски конгрес" в Скопие заяви, че в петък ще организира мирен протест за защита на правата на македонците в България пред сградата на Европейския съюз в македонската столица.
"Македония и македонците не могат повече да бъдат жертви на расизма, апартейда и нацифашизма на Балканите и в Европа", заяви лидерът на организацията Тодор Петров на пресконференция в Скопие. Протестът в Скопие съвпада с планираното посещение на българския министър на транспорта, който по това време трябва да бъде приет от премиера и президента на Македония. Информацията е на БНР.
"Македония и македонците не могат повече да бъдат жертви на расизма, апартейда и нацифашизма на Балканите и в Европа", заяви лидерът на организацията Тодор Петров на пресконференция в Скопие. Протестът в Скопие съвпада с планираното посещение на българския министър на транспорта, който по това време трябва да бъде приет от премиера и президента на Македония. Информацията е на БНР.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:13 Задържаха над 700 кутии контрабандни лекарства и стоки с обозначения на известни марки
- 18:07 Падението на сър Джефри Доналдсън: Виновен за изнасилване и сексуално насилие над деца
- 18:04 Радев: Украинският посланик наистина е искал информация от МВнР за Невзоров
- 18:02 Георги Марков: Ще ни върне ли Румен Радев във времето на Ярослав Радев ?
- 17:55 НИМХ: Остава нестабилно, с краткотрайни, но интензивни валежи и гръмотевични бури
- 17:46 Радев: Минималната заплата няма да бъде замразявана тази година
- 17:37 Нигер официално напусна Международния наказателен съд
- 17:28 Китай призова БРИКС да използва своя коз - контрола върху стратегическите суровини