Орешарски е кандидат на БСП в Бургас

България 26.05.2009 13:24

Националният съвет на БСП излъчи листата си за народни представители, за изборите на национален парламент. Премиерът Сергей Станишев е водач на листата във Варна, Пламен Орешарски министър на финансите е кандидатът на БСП за Бургас, вътрешният министър Михаил Миков е кандидат във Видин, в Благоевград листата на БСП ще води Корнелия Нинова.

Разпределението на листата за София-град на Коалиция за България е следното: За 23-ти избирателен р-н Румен Овчаров, 24 -ти – Любен Корнезов, а за 25-ти Сергей Станишев. Водач за листата на София-област ще е Кирил Добрев и в рамките на седмицата трябва да се организират съвети по места, които да излъчат мажоритарните кандидати на партията.
БГНЕС припомня, че Пламен Орешарски участва в кабинета на премиера Иван Костов в правителството на СДС, а по-късно бе и заместник-председседател на Съюза на демократичните сили. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355