България 08.12.2025 08:51 Снимка: ДНЕС+
Опозицията с остра критика и срещу обновения вариант на Бюджет 2026
Новият бюджет за 2026 влиза в парламента другата седмица, но опозицията вече излезе с остри критики - определиха го като „катастрофален”, съобщи Нова тв.
От ПП-ДБ продължават да са на мнение, че тази план-сметка не е добър вариант за страната ни, а увеличението на данъци и осигуровки се отлага са следващите години. Те ще предложат промени между първо и второ четене. Но е ясно, че от коалицията по-скоро настояват за оставка на правителството.
Председателят на бюджетната комисия Делян Добрев от ГЕРБ-СДС заяви, че нямат намерение данъците и осигуровките да се увеличават и са успели да изпълнят всички искания на протестиращите.
Планът е Бюджетът да бъде приет в комисия още във вторник и да се гласува на първо четене още тази седмица. Идеята е до Коледа да имаме нов бюджет.
Мартин Димитров от ПП-ДБ заяви, че „този вариант на бюджета продължава да води България към катастрофа, а увеличението на данъците и осигуровките просто се отлага за 2027 г. и 2026 г.” Той допълни, че безразборното харчене продължава. Като допълни, че не правят никакви смислени реформи за намаляване на разходите. „Този път ни води стъпка по стъпка към катастрофа”, заяви още депутатът.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:14 Хороскоп за птък, 19 юни 2026 г.
- 19:36 Швеция, Норвегия и Канада обявиха нов пакет военна помощ за Украйна
- 19:28 Критична уязвимост в Copilot е позволявала кражба на данни и кодове за двуфакторна защита
- 19:21 НИМХ: Утре, предимно слънчево и топло. Астрономическото лято е близо
- 19:14 Администрацията на Тръмп ще плати 765 млн. долара, за да прекрати още четири вятърни проекта
- 19:06 Певецът Джели Рол подаде молба за развод след 10-годишен брак
- 18:58 2 деца от катастрофата в Горна Оряховица са с опасност за живота, преместиха ги в "Пирогов"
- 18:51 България става член на ключов комитет на ЮНЕСКО