
България 08.07.2021 10:06 Снимка: ДНЕС+
Окончателно: Компроматът "Барселонагейт" е прекратена от испанската прокуратура
Компроматът срещу бившия премиер Бойко Борисов, наречен "Барселонагейт", окончателно е прекратен с акт на прокуратурата на Испания. Това става ясно от документ, изпратен до медиите от Йордан Христов, който е съпруг на Борислава Йовчева, сочена от задкулисни медии за близка на приятелка на Борисов.
"На 6 юли тази година получих официален документ, с който ме уведомяват, че тъй нареченият случай "Барселонагейт" е окончателно прекратен и архивиран с постановление на прокуратурата на Испания и по специално на главния прокурор на Специализираната прокуратура на Испания г-н Алехандро Лусон Кановас, считано от 31.05 и е влязло в сила", посочва г-н Христов.
Той уточнява, че в хода на проверката по този случай никога не са били повдигани обвинения и не са предявявани финансови, данъчни или каквито и да било други законови претенции от страна на испанските власти.
"Нещо повече, част от медийно разпространените имена, в това число и на политици, дори не присъстват в проверката, което не попречи да "присъстват" в медийни и политически спекулации, в които беше замесено и моето име в продължение на 2 години", изтъква г-н Христов.
Той допълва, че с прекратяването и архивирането счита, че един път завинаги се слага край на този случай.
"Отнасям се с огромен респект и уважение към испанската правораздавателна система и прокуратура, които са едни от най-авторитетните в Европа и света и бих искал да декларирам, че във всички свои действия винаги съм се съобразявал с изискванията на законите и съм спазвал стриктно установените правила", подчертава г-н Христов./tribune.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 16:54 Татяна Дончева върна понятието „добрите сили“, поиска обединение и да се спре с инфантилизма
- 16:41 35-ма пили водачи излови МВР за ден
- 16:29 Желязков: Няма данни за превишаване на правомощия от страна на МВР при ареста на варненския кмет
- 16:18 Пожар в автоморга в Русенско
- 16:09 Николай Нанков: Те спират строежите, ние ги завършваме
- 15:56 Делян Добрев: Кирил Петков понесе отговорност, без да е пряко замесен
- 15:44 Нови подробности за смъртоносната катастрофа на АМ "Тракия"
- 15:32 Скандално: Фолкаджийката Дебора гази закона от десетилетие