България 22.02.2024 15:21 Снимка: ДНЕС+
Очакват ни валежи и облачно време
През нощта облачността ще бъде разкъсана. След полунощ в отделни райони, главно в низините и котловините в Южна България, ще се образува мъгла, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Атмосферното налягане ще продължи да се понижава и ще е по-ниско от средното за месеца.
По Черноморието облачността ще бъде разкъсана, до предимно слънчево. Повече облачност ще има над крайните южни райони и там ще превали дъжд. Ще духа умерен, временно силен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще са между 11° и 16°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
Над планините облачността ще бъде разкъсана, над южните райони - предимно значителна и след обяд на изолирани места там ще превали слаб дъжд. Ще духа умерен до силен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 m ще е около 8°, на 2000 m - около 1°.
През почивните дни валежи са малко вероятни, но от запад облачността ще се увеличава и вплътнява до значителна в неделя. Само на изолирани места в западните райони по-късно през деня в неделя е възможно да превали слаб дъжд, по най-високата част на Рила и Пирин – слаб сняг. С предимно слаб южен вятър ще се затопля и минималните температури ще са над нулата, а максималните - около и над 15°, на места в Дунавската равнина - до 20°. В неделя вятърът ще се обръща от югоизток, в Източна България - до умерен, съобщиха още от НИМХ, цитиран от БТА.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа
- 18:39 Катар: Страните от Персийския залив биха могли да финансират иранския инвестиционен фонд