Общински служители похарчили 15 000 лева за командировка в Южна Африка

България 23.06.2010 12:53

Двама общински служители – заместник-кметът по правните въпроси Антон Жожев и главният секретар на общината Михаил Куликов са били командировани в Южна Африка. За целта те са похарчили 15 000 лева. Това заяви по време на сесия на местния парламент днес съветникът от ГЛАС Красимир Узунов.

Той отправи питане към кмета на града Кирил Йорданов, жизнено важно ли е да се ходи в Южна Африка, за да се създават контакти с отделни градове и необходимо ли е това да се прави в условията на криза. Говорим за моралната, а не за юридическата страна на въпроса, допълни Узунов.

Кметът Кирил Йорданов пък отговори, че не е запознат с темата, въпреки, че по време на питането на съветника стоеше до Килуков. Главният секретар на общината пък отказа да даде обяснение, като посочи, че на следваща сесия ще има доклад за командировката.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355