
България 04.09.2024 18:08 Снимка: ДНЕС+
Обединената левица официално тръгва заедно към изборите
Обединената левица официално тръгва заедно към изборите. БСП и над 20 леви партии ще подпишат коалиционно споразумение за съвместно явяване на предсрочния вот на 27 октомври, съобщиха от пресцентъра на социалистите.
Това е финалната стъпка на дълъг процес, започнал още през юни месец. Тогава БСП пое курс на обединение вътре в партията, както и на сближаване с всички формации.
Първата крачка към това обединение беше общото честване на 133-тата годишнина от началото на Организираното социалистическо движение на събора на Бузлуджа, както и подписването на обръщение към българските граждани, в което бяха набелязани основните цели пред лявото обединение.
Малко след това започна работа по обща програма за управление, която да изведе България от кризата. Работни групи с представители на всички партии обсъждаха политики в различните сектори.
„Лявото обединение стъпва на общата ни визия за това как да решим проблемите в държавата, а не на механичен сбор от партии“, заяви изпълняващият функциите председател Атанас Зафиров.
„Заедно сме по-силни и вече научихме този урок. Заедно можем да изведем България от кризата“, обясни председателят на парламентарната група Борислав Гуцанов.
Евродепутатът Кристиан Вигенин допълни: „Пътят не беше лесен, но вярвам, че това е единственото правилно решение пред социалистите“.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.85552 |
![]() |
100 | 4.16246 |
![]() |
1 | 1.67882 |
Последни новини
- 20:16 Хороскоп за понеделник, 21 юли 2025 г.
- 19:33 Вижте какви са истинските причини за затлъстяването
- 19:24 Николай Нанков: Новият летен хит явно ще е “Харвардски пирати” 2
- 19:12 Туристка пострада в Пирин, изпратиха въздушната линейка
- 19:01 Фюри след шоуто на "Уембли": Усик знае, че само аз мога да го победя
- 18:49 Ватерполният „Комодор” стана шампион и при 18-годишните
- 18:36 78-годишен италианец се събуди 30 минути след като лекари го обявиха за мъртъв
- 18:24 Пенсионерите намаляват за 10 години със 133 хиляди, ръст на разходите за пенсии до 21,6 млрд. лева