Няма законови пречки за участието на БДЖ в процедури по Закона за обществените поръчки
България 01.03.2007 11:25
Не е коректно да се твърди, че «Български държавни железници» ЕАД са обявени в несъстоятелност и не могат да участват в процедури за обществени поръчки. Това заявиха от компанията по повод изказване на столичния кмет Бойко Борисов в контекста на темата за извозването на столичните отпадъци.
През месец декември 2006 г. “Био Фарм” ООД със седалище – гр. Силистра е подала в Софийски градски съд молба за откриване на производство по несъстоятелност на „Български държавни железници” ЕАД. По тази молба е било образувано търговско дело № 2119/2006 г. по описа на Софийски градски съд. На 27.12.2006 г. Софийският градски съд е прекратил производството по делото.
Съдебният състав по делото е излязал с определение, че молбата на “Био Фарм” ООД е недопустима, тъй като е подадена от ненадлежна страна (т.е.страна, която няма право да предяви подобна претенция). Към настоящия момент “Био Фарм” ООД обжалва определението за прекратяване на производството с частна жалба пред Софийския апелативен съд.
От своя страна “Български държавни железници” ЕАД са подали възражение срещу частната жалба. Следователно, няма законови пречки пред участието на “Български държавни железници” ЕАД в процедури по Закона за обществени поръчки, заключават от железопътната компания. /БГНЕС
През месец декември 2006 г. “Био Фарм” ООД със седалище – гр. Силистра е подала в Софийски градски съд молба за откриване на производство по несъстоятелност на „Български държавни железници” ЕАД. По тази молба е било образувано търговско дело № 2119/2006 г. по описа на Софийски градски съд. На 27.12.2006 г. Софийският градски съд е прекратил производството по делото.
Съдебният състав по делото е излязал с определение, че молбата на “Био Фарм” ООД е недопустима, тъй като е подадена от ненадлежна страна (т.е.страна, която няма право да предяви подобна претенция). Към настоящия момент “Био Фарм” ООД обжалва определението за прекратяване на производството с частна жалба пред Софийския апелативен съд.
От своя страна “Български държавни железници” ЕАД са подали възражение срещу частната жалба. Следователно, няма законови пречки пред участието на “Български държавни железници” ЕАД в процедури по Закона за обществени поръчки, заключават от железопътната компания. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.