Новото ръководство на БДЖ официално встъпи в длъжност
България 24.10.2005 17:49
От днес новото ръководство на “БДЖ” ЕАД официално встъпи в длъжност. Изпълнителен директор на дружеството е г-н Олег Илиев Петков. Той е дипломиран инженер по експлоатация на железопътния транспорт. Новият изпълнителен директор на “БДЖ” ЕАД е завършил висшето си образование във Висшия машинно електротехнически институт в гр. София. Инженер Петков е придобил и следдипломна квалификация “мениджър в железопътния транспорт” в Университета на национално и световно стопанство.
Двадесет и четири години от професионалната кариера на Олег Петков са отдадени на железопътния транспорт. Той започва работа през 1973 г. като технолог в Товарна гара Пловдив, след което изпълнява длъжностите организатор производство и влаков диспечер в Железопътно управление Пловдив. В последствие заема постовете заместник-началник отдел “Движение”, инспектор в отдел “Търговска експлоатация”, заместник-началник на Железопътното управление по експлоатацията. През периода 1992 – 1997 г. Олег Петков е началник на Железопътно управление Пловдив. След 1997 г. инженер Петков заема ръководни постове в транспортни и спедиторски фирми в частния сектор като “Кюне и Нагел” ЕООД, “Български транспортен холдинг” АД и “Филтранс” АД.
Променен е и съставът на Съвета на директорите на “БДЖ” ЕАД. Председател на Съвета на директорите е г-н Георги Петърнейчев, заместник-министър на транспорта. Членове на Съвета са инж. Олег Петков, ст.н.с. д-р инж. Константин Илиев, д-р на философските науки Никифор Величков и г-жа Росица Попова, която е юрист и единствена сред досегашните членове на Съвета на директорите на дружеството запазва своето място.
Двадесет и четири години от професионалната кариера на Олег Петков са отдадени на железопътния транспорт. Той започва работа през 1973 г. като технолог в Товарна гара Пловдив, след което изпълнява длъжностите организатор производство и влаков диспечер в Железопътно управление Пловдив. В последствие заема постовете заместник-началник отдел “Движение”, инспектор в отдел “Търговска експлоатация”, заместник-началник на Железопътното управление по експлоатацията. През периода 1992 – 1997 г. Олег Петков е началник на Железопътно управление Пловдив. След 1997 г. инженер Петков заема ръководни постове в транспортни и спедиторски фирми в частния сектор като “Кюне и Нагел” ЕООД, “Български транспортен холдинг” АД и “Филтранс” АД.
Променен е и съставът на Съвета на директорите на “БДЖ” ЕАД. Председател на Съвета на директорите е г-н Георги Петърнейчев, заместник-министър на транспорта. Членове на Съвета са инж. Олег Петков, ст.н.с. д-р инж. Константин Илиев, д-р на философските науки Никифор Величков и г-жа Росица Попова, която е юрист и единствена сред досегашните членове на Съвета на директорите на дружеството запазва своето място.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци