България 26.01.2024 11:30 Снимка: ДНЕС+
Новото предложение на ПП-ДБ-СС за председател на СОС: Моята кандидатура е консенсусна
Аз нямам опит в СОС, но имам административен, обясни Цветомир Петров
Цветомир Петров е новото предложение за председател на Столичния общински съвет на "Продължаваме промяната-Демократична България-Спаси София".
"Това стана след дълги разговори в нашата група. Говорихме, търсихме решение и фигура, която би мога да се справи. Аз нямам опит в СОС, но имам административен опит. Може би това беше нещото, което наклони към моята кандидатура. Предварителни разговори имаше, но по-скоро неформални. Ситуацията беше трудна, за да се организират официални срещи и разговори. Но и виждам, че от официалните срещи надделява политическото говорене, а не разумът", каза пред Bulgaria On Air общинският съветник от ПП-ДБ Цветомир Петров.
По думите му за първи път от 3 месеца насам в четвъртък всички партии са седнали на една маса и е имало разговори.
"Може би видяха, че моята кандидатура е консенсусна. Идеята беше да се направи крачка назад, защото е видно, че няма как да има политическа подкрепа. Видимо е, че в момента не може да се постигне коалиционно споразумение, три месеца се опитахме да стигнем до това - с програма за управление, както ние смятаме, че е правилно. И идеята беше да се избере човек и да се отпуши работата, за да може да заработи СОС. За съжаление, обаче не постигнахме консенсус между всички политически сили, каквато беше идеята", допълни той.
На 8 февруари предстои и новото заседание за избор на шеф на СОС.
"Дотогава ще водим разговори, предполагам, че зад колегите стоят партии, които са със своите собствени решения. Но и не съм човек, който държи да съм аз. Вчера колегите от ГЕРБ-СДС и БСП бяха съгласни, че съм консенсусна фигура. В разговорите те са видели, че аз съм балансиран. Бих бил отворен за работа с всички, видимо е, че трудно ще има ясно мнозинство в този Столичен общински съвет в този му формат", посочи Петров.
Той е категоричен, че временен председател на СОС не може да има.
"Нови избори няма да са добри за никого, те ще са най-лошият вариант за софиянци, тъй като Столичната община, районните кметове имат нужда от Столичен общински съвет. Така е направено управлението, че СОС е един от най-важните органи. В момента няма вариант да има сглобка. Вчера се видя, че и БСП са готови да направят крачка назад. Разбирам, че при тях нещата се изостриха. Дори ГЕРБ-СДС, които са опозиция, са готови да направят крачка назад, за да заработи СОС", коментира общинският съветник.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 00:44 Хороскоп за четвъртък, 12 февруари 2026 г.
- 19:33 Станислав Стоянов за доклада на Марио Драги: Това е признание за провал на досегашния модел
- 19:26 "Гуру" Калушев гостувал на децата в училище "Космос", където учил и убития Александър
- 19:18 Белият дом изтри публикация на вицепрезидента Ванс за арменския геноцид
- 19:10 Зеленски обяви датата на следващите преговори, Донбас ще бъде главна тема
- 19:01 Утре ще е дъждовно, но с до 12 градуса максимални температури
- 18:57 Тръгва ли Сандов към съда? ДАНС: По случая "Петрохан" има дело срещу лице на висша публична длъжност
- 18:53 Великолепна Лора Христова донесе втори бронз на Олимпиадата в Милано-Кортина