Новите структури в железниците ще влязат в сила от 1 януари 2007 г.
България 24.11.2006 16:11
Министърът на транспорта Петър Мутафчиев ще подпише днес заповед за утвърждаването на графика за провеждане на преструктурирането на БДЖ ЕАД и НК „Железопътна инфраструктура”. Съгласно този график новите структури ще влязат в сила от 1 януари 2007 г. Това стана ясно днес по време на работната среща, която се проведе в Русе. До средата на следващата година, въз основа на резултатите от реформата, ще бъде изготвен проект на нов закон за железопътния транспорт и ще бъдат направени промени в някои други действащи закони, за да се финализира реформата в железниците.
До сряда, 29 ноември 2006 г., в Изпълнителна агенция „Железопътна администрация” трябва да бъдат депозирани в писмена форма предложенията на участниците в дискусията, за да бъдат взети предвид в окончателния вариант на новите структури.
По време на срещата изпълнителният директор на БДЖ Олег Петков и генералният директор на НК „ЖИ” Антон Гинев представиха конкретните проекти за преструктурирането на националната железопътна система. В инфраструктурата ще се обособят 4 централни поделения - за движение, железен път, енергетика и телекомуникации. В БДЖ ще се отделят пътническите от товарните превози, като в областта на гаровото, локомотивното и железопътното стопанство се откриват възможности за по-добър мениджмънт и професионална консолидация на персонала.
Министърът на транспорта Петър Мутафчиев заяви, че остарялата сентенция „Клиентът е длъжен - железницата има право”, трябва да се преформулира, за да се защитят потребителските права. Според него преструктурирането на двете компании ще открие нови възможности за рационално управление на националната железопътна система.
По време на посещението си в Русе министърът присъства на отбелязването на 140-годишнината от пускането в експлоатация на първата железопътна линия в България (линията Русе – Варна) и 40-годишнината от създаването на Музея на транспорта. По време на церемонията в музея той награди 14 ветерани и заслужили деятели на музейното дело.
До сряда, 29 ноември 2006 г., в Изпълнителна агенция „Железопътна администрация” трябва да бъдат депозирани в писмена форма предложенията на участниците в дискусията, за да бъдат взети предвид в окончателния вариант на новите структури.
По време на срещата изпълнителният директор на БДЖ Олег Петков и генералният директор на НК „ЖИ” Антон Гинев представиха конкретните проекти за преструктурирането на националната железопътна система. В инфраструктурата ще се обособят 4 централни поделения - за движение, железен път, енергетика и телекомуникации. В БДЖ ще се отделят пътническите от товарните превози, като в областта на гаровото, локомотивното и железопътното стопанство се откриват възможности за по-добър мениджмънт и професионална консолидация на персонала.
Министърът на транспорта Петър Мутафчиев заяви, че остарялата сентенция „Клиентът е длъжен - железницата има право”, трябва да се преформулира, за да се защитят потребителските права. Според него преструктурирането на двете компании ще открие нови възможности за рационално управление на националната железопътна система.
По време на посещението си в Русе министърът присъства на отбелязването на 140-годишнината от пускането в експлоатация на първата железопътна линия в България (линията Русе – Варна) и 40-годишнината от създаването на Музея на транспорта. По време на церемонията в музея той награди 14 ветерани и заслужили деятели на музейното дело.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:51 Джей Ди Ванс: САЩ гарантира, че освобождаването на ирански активи няма да е за "тероризъм"
- 09:44 Захарова и Симонян саркастично: Предложиха на Стармър работа като косач на трева в "Россия сегодня“
- 09:36 Григор Димитров се изкачи с пет позиции в ранглистата
- 09:29 От 1 юли край на евтините покупки от Китай - ЕС въвежда такса от 3 евро за всяка категория стока
- 09:21 Петер Мадяр обяви началото на процедура за отстраняване на унгарския президент Шуйок
- 09:14 Дмитриев: Оставката на Стармър е сигнал за поддръжниците на войната
- 09:06 Съдът регистрира партия "Прогресивна България"
- 08:58 Бивш министър в кабинета на Педро Санчес бе осъден на 24 години затвор за корупция