България 30.07.2023 14:24 Снимка: ДНЕС+
Новата седмица идва с по-прохладно време
През нощта, под влияние на преминаващ студен атмосферен фронт, облачността в Западна България ще се увеличи и до сутринта на много места там ще превали и прегърми. Над Източна България ще се задържи предимно ясно, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология и БТА. Атмосферното налягане ще бъде малко по-ниско от средното за месеца.
Утре с умерен запад-северозападен вятър ще прониква хладен въздух. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. В сутрешните часове, главно в западната половина от страната, а около и след обяд и в Източна България ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. На места явленията ще бъдат интензивни и има условия за градушки. По-късно вечерта валежите в повечето райони ще спрат. Дневните температури ще се понижат и максималните ще бъдат между 27° и 32°, в София - около 28°.
Над Черноморието преди обяд ще е слънчево. В следобедните часове ще се развива купеста облачност и до края на денонощието на отделни места по северното крайбрежие ще превали и прегърми. Вятърът ще бъде слаб, сутринта - предимно от юг, около и след пладне - от изток. Максималните температури ще бъдат между 24° и 28°. Температурата на морската вода е 21°-24°, на север от н. Калиакра е 13°-14°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.
Над планините облачността ще е предимно значителна. Ще има валежи от дъжд придружени с гръмотевици, на повече места и по-значителни - преди обяд в масивите от Западна България. Ще духа умерен северозападен вятър. Температурите ще се понижат и максималната на 1200 метра ще бъде около 22°, на 2000 метра - около 14°.
Във вторник ще бъде предимно слънчево. Вятърът ще се ориентира от изток-югоизток. Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 29° и 34°, по Черноморието - между 26° и 28°. И в сряда ще се задържи предимно слънчево. По-късно през деня, под влияние на преминаващо северно от страната атмосферно смущение, над Северна България и планините ще се развие купеста и купесто-дъждовна облачност и на отделни места ще превали и прегърми. Вятърът временно ще се ориентира от запад-северозапад и ще се усили.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:55 Вълчев: Как може да се регистрира НПО с име "Национална агенция за контрол на защитените територии"?
- 09:43 Белият дом насрочва първата среща на „Съвета на мира“ на Доналд Тръмп за 19 февруари
- 09:32 Деница Сачева: Докато имаше обща цел, компромисите в коалицията бяха по-малко видими
- 09:21 Унгария започна строителството на АЕЦ "Пакш 2" заедно с руската "Росатом"
- 09:00 ISW: Руското командване подготвя лятна офанзива в Украйна
- 08:50 Монсеньор Румен Станев встъпи в длъжност като епископ на Софийско-пловдивската епархия
- 08:39 Към началото на 2026 г. 18 общини остават без аптека на своята територия
- 08:28 Американски журналисти: Досиетата „Епстийн“ крият клипове с изтезания под закрилата на ЦРУ и Мосад