Нова асоциация ще съдейства на българските мрежови специалисти
България 30.03.2006 10:30
В първите дни на пролетта в София беше учредена Българската асоциация на мрежовите академии (БАМА). Новосъздадената асоциация е организация с нестопанска цел и е базирана на модела на съществуващи чуждестранни асоциации в Германия, Испания, Полша Унгария, Италия, Турция и Чехия.БАМА има за цел да допринася за обучението по информационни и комуникационни технологии в България и по-специално за обучение на мрежови специалисти.
Асоциацията ще координира дейността между съществуващите Сиско академии в България, ще осигурява контрол върху качеството на обучението в тях, ще бъде главно звено за свръзка с академии и работодатели в чужбина, ще оказва подкрепа при привличане на проектно финансиране и донорство. БАМА ще има свой Интернет портал, който ще рекламира дейността на академиите, ще осигурява достъп до база-данни с детайлна информация за всички академии и други.
БАМА има за цел да привлича за членове и работодатели, които желаят да имат достъп до актуална информация в областта на ИКТ, да участват в проекти, съвместно със Сиско академиите, да публикуват обяви за работа, да разполагат с базата-данни на успешно завършилите студенти и сертифицираните специалисти в областта на мрежите.
На Учредителното събрание бе приет устав на Асоциацията, бе избран управителен съвет, като за председател на УС беше избрана Теодора Борисова - Директор „Интернет обучение” в Българската стопанска камара. Асоциацията бе учредена с изключителното съдействие на Драгостина Грънчарова, консултант „Образователен сектор” за Централна и Източна Европа в “Сиско Системс”.
Асоциацията ще координира дейността между съществуващите Сиско академии в България, ще осигурява контрол върху качеството на обучението в тях, ще бъде главно звено за свръзка с академии и работодатели в чужбина, ще оказва подкрепа при привличане на проектно финансиране и донорство. БАМА ще има свой Интернет портал, който ще рекламира дейността на академиите, ще осигурява достъп до база-данни с детайлна информация за всички академии и други.
БАМА има за цел да привлича за членове и работодатели, които желаят да имат достъп до актуална информация в областта на ИКТ, да участват в проекти, съвместно със Сиско академиите, да публикуват обяви за работа, да разполагат с базата-данни на успешно завършилите студенти и сертифицираните специалисти в областта на мрежите.
На Учредителното събрание бе приет устав на Асоциацията, бе избран управителен съвет, като за председател на УС беше избрана Теодора Борисова - Директор „Интернет обучение” в Българската стопанска камара. Асоциацията бе учредена с изключителното съдействие на Драгостина Грънчарова, консултант „Образователен сектор” за Централна и Източна Европа в “Сиско Системс”.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци
- 18:36 Йордан Цонев обяви, че напуска политиката
- 18:29 Сергей Шойгу: Сигурността на страните от БРИКС е под постоянна заплаха