България 19.11.2021 18:32 Снимка: ДНЕС+
Нинова с мандат да води преговорите за бъдещ кабинет, пак ще е председател на ПГ
Политическият съвет на коалиция „БСП за България“ и депутатите в 47 Народно събрание избраха Корнелия Нинова за председател на парламентарната група и я одобриха начело на екипа за преговори за съставяне на правителство. Това съобщиха от „Позитано“ 20.
Предстои Националният съвет на БСП да определи преговорната рамка, да даде мандат за преговори, да избере преговорния екип и да насрочи дата за Конгрес на партията през януари, допълват от партийната централа.
Още преди дни вътрешнопартийната опозиция поиска Корнелия Нинова да се оттегли от преговорите за бъдещо правителство, защото според тях тя „няма моралното право да представлява партията докато е в оставка“.
В същото време стана ясно, че Конгресът, който трябва да констатира оставката на Корнелия Нинова като лидер на партията, да се проведе на 22 януари е предложението на ИБ към членовете на Националния съвет на партията.
Решението за датата ще се вземе обаче на подпис. Първо заради коронакризата и второ – за да няма изявления, свързани с балотажа и евентуално нарушаване на забраната за агитация в деня за размисъл, пише „24 часа“. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23626 |
RON
|
10 | 3.84197 |
TRY
|
100 | 3.90542 |
USD
|
1 | 1.66894 |
Последни новини
- 16:05 Чанаккале: История и култура на Дарданелите
- 15:55 Андрей Чорбанов напуска ИТН, става независим депутат
- 15:45 КНСБ гневни заради удължителния закон: Готвят национални, браншови и регионални протести
- 15:36 Христо Генчев: Има ли педофил в 38. ОУ „Васил Априлов“?
- 15:28 Зеленски: Украйна получи гаранция за финансова сигурност за следващите години
- 15:20 Макрон развя белия флаг: Би било полезно за Европа да възобнови диалога с Путин
- 15:12 Ударен от украински дрон, руски танкер потъва в Азовско море
- 15:04 Всички пием вода. Но знаем ли как?