
България 22.07.2023 15:06 Снимка: ДНЕС+
Нинова: Налага се диктат на мнозинството
„Много грубо и брутално бяха нарушени Конституция, закони и правилникът за работа на НС. Гласуваха се закони на първо и второ четене едновременно и ще го обжалваме пред Конституционния съд. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова пред БНТ.
Лидерът на БСП коментира иронично, че през последните дни има открита коалиция между ГЕРБ-СДС, ПП-ДПС и ДПС.
По думите ѝ депутатите не са имали и ред съдържание за това, което се гласува в пленарната зала. Нагло и арогантно прокараха тези 10 точки с мнозинството, което имат, допълни тя.
„Налага се диктат на мнозинството, което нито информира, нито съгласува, нито води разговор с партиите, които не са съгласни“, допълни Нинова.
„Натискайте копчетата, пращайте, без да знаят изобщо за какво става дума“, коментира Нинова за доставките за Украйна.
По отношение на „Росенец“ са поискали обяснение какво ще последва от това, тъй като "Лукойл" са заявили, че ще ни съдят. „Ще скочат ли цените нагоре, ще поскъпне ли петролът?“, попита Нинова.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08444 |
![]() |
1 | 2.32118 |
![]() |
10 | 3.87662 |
![]() |
100 | 4.36839 |
![]() |
1 | 1.71399 |
Последни новини
- 20:41 Хороскоп за понеделник, 9 юни 2025 г.
- 19:38 Британският „Телеграф“: България може да срине еврото и европейските лидери сами ще си бъдат виновни
- 19:28 Мормонски съпруги скандализират от екрана
- 19:19 Кандидат за президент беше прострелян в Колумбия
- 19:09 Коларова: Радев се постави в слаба позиция - както от юридическа, така и от политическа гледна точка
- 19:00 ПВО на Русия свали 9 украински дрона, насочени към Москва
- 18:50 "Амброзиевата Илиада": Най-древният комикс по Омир?
- 18:39 BG-ALERT ще предупреждава за задръствания на "Дунав мост" при Русе