България 08.02.2022 17:55 Снимка: ДНЕС+
Нинова: Държавната петролна компания ще бъде закрита
Държавната петролна компания ще бъде закрита, и "скоро ще внесем законопроект, свързан със закриването й". Това заяви вицепремиерът и министър на икономиката Корнелия Нинова в отговор на депутатски въпрос, в рамките на представянето на проектобюджета за 2022 г. в ресорната парламентарна комисия.
Вицепремиерът съобщи, цитирана от БТА, че остава открит въпросът за съхранението на запасите от горива. "Обсъждаме фирмите, които са длъжни по закон да съхраняват запаси, да заплатят това задължение, тези запаси под формата на средства. А държавата да ги купува, съхранява и да отговоря, за да бъдат те абсолютно гарантирани и да не зависят от частни интереси, от това коя фирма дали ги съхранява, или не", обясни Нинова.
По думите й, понякога заниженият контрол в тази сфера показва, че не всички си изпълняват задължението да съхраняват запаси от горива.
"Затова ние смятаме, че държавата трябва да поеме големия ангажимент, да ги осигури, държавата има достатъчно терени, където да ги съхранява, а фирмите, чието задължение е това, да ги заплащат", допълни министърът на икономиката./money.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:26 Хороскоп за понеделник, 11 май 2026 г.
- 19:37 Изкуственият интелект влиза в управлението на полетите в САЩ
- 19:27 Стармър обяви, че иска 10 години власт, въпреки призивите да подава оставка
- 19:18 Самолетът с испанците, евакуирани от кораба "Хондиус", кацна във военна база до Мадрид
- 19:08 Французин взе втора етапна победа в България, уругваец остава начело в "Джирото"
- 18:57 Веселин Киров: Сянката на НПО над България-непрозрачни финанси и зависимости подкопават демокрацията
- 18:47 Паун Цонев:След ритуалното самоубийство на десницата-ще избухне ли гибелният гняв на Командира?
- 18:35 Иран изпрати на пакистанските посредници отговора си на САЩ за край на конфликта