България 21.04.2024 08:35 Снимка: ДНЕС+
НИМХ: Жълт и оранжев код за значителни валежи и гръмотевици
Днес още преди обяд ще започне да се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и след обяд на много места ще има краткотрайни валежи с гръмотевици; на места явленията ще са интензивни. Вятърът ще е слаб, в Източна България - умерен, от юг-югоизток. Максималните температури ще останат без съществена промяна, предимно между 13° и 18°, в София - около 12°.
Това съобщиха от НИМХ.
Над планините облачността ще бъде значителна. Ще има и валежи от дъжд, над около 1500 метра - от сняг, на повече места и придружени с гръмотевици в следобедните часове; в Рило-Родопската област има условия явленията да са интензивни. Вятърът ще се ориентира от юг-югозапад, ще е умерен и силен. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 7°, на 2000 метра - около 1°.
По Черноморието преди обяд ще е почти без валежи, след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи, в отделни райони с гръмотевици.
Максималните температури ще бъдат 15°-17°. Температурата на морската вода е от 11°-12° по северното крайбрежие до 15° по южното. Вълнението на морето ще се усилва и ще бъде 3-4 бала.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.2185 |
RON
|
10 | 3.84567 |
TRY
|
100 | 4.02573 |
USD
|
1 | 1.69277 |
Последни новини
- 20:48 Хороскоп за събота, 1 ноември 2025 г.
- 19:33 Трайчо Трайков: Сградата на Народното събрание се руши, Рая Назарян да вземе въпроса присърце
- 19:27 Киев заплаши журналистите, които отидат в Купянск и Покровск по покана на Путин
- 19:20 Стойчева: Температурите са подходящи да пуснат парното, уведомихме "Топлофикация София
- 19:13 Захарова: "Коалицията на желаещите" все повече се фокусира към икономически натиск върху Русия
- 19:05 Манол Генов: В архивите на МОСВ няма документи за съгласуване за строителството в Елените
- 18:57 Шойгу подигра Запада с цитат от Пушкин: Защо ви е да сте свободни, стада, лишени от език
- 18:50 Руският премиер Мишустин заминава за Китай за среща със Си Дзинпин