
България 24.07.2023 08:35 Снимка: ДНЕС+
Неделният рекорд е за Сандански - 39 градуса
Най-високата температура вчера е измерена в Сандански - 39 градуса, сочат данните на Националния институт по метеорология и хидрология. В Хасково, Чирпан, Пловдив термометрите са показали 37 градуса. Горещо е било и в Кърджали, предаде БНР.
За понеделник от НИМХ обявяват жълт код (предупреждение от първа степен) за горещо време в централна част Северна България, както и за по-голямата част от Южна България. Според публикуваните на сайта на института данни 11 области ще бъдат в "жълто".
От НИМХ посочват, че през новата седмица времето ще бъде динамично. Пред първите дни ще бъде много горещо, като във вторник и сряда се очаква температурите да надхвърлят 40 градуса.
По Черноморието и в планините ще бъде слънчево. След обяд и през нощта срещу четвъртък, с преминаване на добре изразен студен атмосферен фронт, температурите бързо и значително ще се понижат, очакват от НИМХ.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08979 |
![]() |
1 | 2.29962 |
![]() |
10 | 3.88601 |
![]() |
100 | 4.30824 |
![]() |
1 | 1.69895 |
Последни новини
- 18:55 Киев е в паника - заради ескалацията в Близкия изток САЩ изтеглят системи за ПВО от Украйна
- 18:44 1 загинал и десетки ранени при падане на балон в Кападокия
- 18:36 Чарлз Брукс снима музикални инструменти отвътре и прави невероятни открития
- 18:32 МВнР с информация към сънародниците ни в Израел и Иран
- 18:22 ПП-ДБ: Службите за сигурност са превърнати в инструменти за задържане на политическото статукво
- 18:15 WSJ: И отново САЩ са помогнали в защитата на Израел
- 18:11 По идея на правосъдното министерство: Превръщат лагера „Белене” в туристическа атракция
- 18:04 Как една далечна долина на джихадисти се превърна в туристически хит