България 09.01.2024 12:47 Снимка: ДНЕС+
Не оставяйте автомобилите си с работещ двигател без надзор
Оставените, макар и за кратко, включени двигатели на автомобили, е предпоставка за незаконното им отнемане. Това напомнят от Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР).
Въпреки че не се регистрира увеличение на противозаконното отнемане на МПС, от полицията апелират да не се допуска тази грешка от водачите. МВР съветва шофьорите и да не оставят ключа в превозното средство.
Така наречените кражби "на ключ" най-често се случват в няколко основни ситуации, категорични са от СДВР. Това са:
- пред жилищата и офисите, когато водачите чистят колите си от сняг или се опитват да затоплят купето преди предстоящо пътуване;
- при изпращането на децата в училище или детската градина;
- при бързи покупки от павилиони и магазини на улиците.
Дори и за кратък период от време, автомобилите никога не бива да се оставят незаключени, с работещ двигател или с резервен ключ в купето, напомнят от СДВР и апелират водачите да проявяват повече бдителност и внимание към имуществото си.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:59 Рюте: Италия разреши 500 американски военни самолета да излетят от нейната територия
- 15:55 Стартира Лятната програма за групови занимания ,,Приключения около света"
- 15:52 ЕС отпусна първите 3,2 млрд. евро от новия заем за Украйна
- 15:45 Цените за строителството на жилища в България са с най-драстичен ръст в ЕС
- 15:41 Специалисти от КСУ-ЦСРИ към фондация „Владиславово“ се учиха на арттерапевтични техники
- 15:37 Лаура Кьовеши: Разследваме измами за над 45 млрд евро от бюджета на ЕС
- 15:30 Още две нови заповеди за събаряне на сгради в Баба Алино
- 15:22 Икономистът Георги Вулджев: Предложеният проектобюджет е стъпка в правилната посока