Наливат бетон до Иракли

България 11.07.2012 11:12

Ден след като ясно, че съвсем близо до защитената местност Иракли започва ново строителство, наш читател ни изпрати снимки на постройките.

От началото на тази година се строи комплекс от еднофамилни къщи в непосредствена близост до бунгалата на Иракли.

Бунгалата на Иракли са единствените постройки в района, намират се на по-малко от 50 метра от плажа, но са дървени сглобяеми конструкции. Не такъв е случаят с въпросните фамилни къщи - тяхната конструкция е монолитна, т.е. от железобетон, посочва той.

На фотосите се виждат и терени, които са в непосредствена близост. Те са обезлесени и заравнени, най-вероятно с цел нови строежи. Снимките са правени на 26 май тази година.

Мястото на строежа попада в зона "Натура" и според наша информация постройките ще бъдат временно замразани, защото не отговарят на изискванията.

News.bg ще продължи да следи случая. /news.bg

CHF CHF 1 2.10599
GBP GBP 1 2.24061
RON RON 10 3.84295
TRY TRY 100 3.87452
USD USD 1 1.65945