Надежда Нейнски: Спорът за Външно министерство вреди на имиджа на България

България 16.02.2024 11:31 Снимка: ДНЕС+

Надежда Нейнски: Спорът за Външно министерство вреди на имиджа на България

„Спорът за Външно министерство вреди на имиджа на България“. Това заяви бившият министър на външните работи Надежда Нейнски в ефира на Нова телевизия. Според нея най-важното е да има приоритети, защото когато те са ясни, не е толкова важно кой стои на поста.

„В България създадохме евроатлантическо мнозинство, важно е то да бъде реформаторско и да действа като един механизъм. Трябва да има доверие вътре, за да могат инструментите, които се упражняват и реформите, които се правят, да бъдат наистина убедителни. Когато има разногласия, се създават възможности за рекет, както става в съдебната система. Една демокрация може да бъде правилно функционираща само при добра правосъдна система. Важно е правителството да има единна външна политика”, поясни Нейнски.

Тя коментира и изказването на Тръмп, който заяви, че ще насърчи Русия да нападне страна от НАТО, която не дава пари за отбрана.

„Путин ще спре, когато бъде спрян. Той има великоимперски амбиции, които развива през годините. Отадвна се готвеше за войната срещу Украйна. През 2007 г. коментира, че се е изморил от Запада. За мен хипотезата Тръмп да изтегли САЩ от НАТО е лишена от основание”, твърди бившият външен министър.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355