България 23.06.2026 13:42 Снимка: БГНЕС
Над 40 са вече сигналите за мазут по плажове в Бургаско
Продължава да изплува мазут на плажовете по Южното Черноморие, съобщи БНТ. В Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) в Бургас са постъпили вече над 40 сигнала за замърсявания с нефтопродукти. Такова има отново и на плаж "Бутамята" в района на село Синеморец, община Царево.
От "Морска администрация" уверяваъ, че осъществяват постоянен контрол в българските морски пространства и следят за замърсявания от плавателни съдове.
От агенцията посочват, че такива не са установени, като настоящите замърсявания са в резултат от стари отлагания от нефтопродукти, изхвърлени на брега от силното вълнение през последните дни. Не може да бъде установен конкретен източник или плавателен съд, отговорен за замърсяването, тъй се касае за остатъчни вещества от неизвестен период.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:45 петима са в болница след челна катастрофа в Разград
- 14:42 Адвокат: Потърпевши от схемата “Баба Алино” са плащали до 50% от стойността на имотите без договори
- 14:35 Радев към олимпийците по природни науки: Имате само една родина, за която си струва да се борите
- 14:28 Масови съкращения в американското разузнаване
- 14:23 €3000-4000 струва фалшива гръцка шофьорска книжка, схемата действа от години в Кюстендилско
- 14:20 Акциите на „Газпром“ паднаха под 100 рубли за първи път от 2009 година
- 14:16 Лавров: Зеленски е назначен фюрер, а Европа не крие, че се готви за война с Русия
- 14:13 Русия: Свалихме 143 украински дрона за една нощ