България 30.01.2022 08:00 Снимка: ДНЕС+
На ръба на оцеляването: Общински болници изнемогват заради скъпия ток
Разходите им са скочили до три пъти, а приходите са намалели значително
Общински болници са на ръба на оцеляването заради скъпия ток. Сметките им са скочили до три пъти, а приходите са намалели значително заради спрян планов прием и лимити от Здравната каса, съобщава БТВ.
Риск болниците да затворят на този етап няма, но за сметка на това могат да изпаднат в дългова спирала. Основното финансиране на болницата в Димитровград е по клинични пътеки.
Всяко намаляване на лимита води до по-малко приходи, а това вече се е случило на два пъти за последните месеци, според управителя на лечебното заведение.
Макар, че от НЗОК съобщиха, че започва изплащането на всичко изработено по клинични пътеки, това не прави разходите по-малки.
Освен при тока, значително поскъпване има и при лекарствата, кислорода и други консумативи.
В подобно положение са всички 120 общински болници, които представляват 38 % от лечебните заведения в страната./БТВ
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци