Н. Василев: Поне две години ще са нужни за отстраняването на всички щети по железниците
България 09.08.2005 10:56
Поне две години ще са нужни за отстраняването на всички щети по железниците, а те възлизат на 237 млн. лв. Това каза министърът на транспорта и съобщенията в оставка Николай Василев преди днешното извънредно заседание на Министерски съвет.
Василев съобщи, че е поискал тази сума от правителството. Според него, за по-малко засегнатите участъци като София - Карлово се очаква до 2-3 дни да бъде възстановено движението. За отсечката София - Пловдив обаче ще са необходими поне 6 месеца, независимо от средствата, които ще бъдат отпуснати, защото там пораженията са изключително големи, допълни Василев. Информацията е на БГНЕС.
Василев съобщи, че е поискал тази сума от правителството. Според него, за по-малко засегнатите участъци като София - Карлово се очаква до 2-3 дни да бъде възстановено движението. За отсечката София - Пловдив обаче ще са необходими поне 6 месеца, независимо от средствата, които ще бъдат отпуснати, защото там пораженията са изключително големи, допълни Василев. Информацията е на БГНЕС.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:53 Хороскоп за сряда, 24 юни 2026 г.
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница