Мутафчиев ще бъде на официално посещение в Скопие
България 13.12.2006 20:00
От 14 до 16 декември министърът на транспорта Петър Мутафчиев ще направи официално посещение в Скопие, Република Македония, по покана на своя македонски колега Миле Янакиески.
В рамките на визитата си министър Мутафчиев ще разговаря с президента на Бранко Цървенковски, с министър-председателя Никола Груевски и с министъра на транспорта и съобщенията Миле Янакиески. Посещението има за цел да ускори и задълбочи сътрудничеството с македонската страна в областта на транспорта и транспортната инфраструктура. По време на визитата ще бъде направен анализ на дейността, извършена до този момент, във връзка със свързването на железопътните мрежи на двете страни, както и на усилията за хармонизирането на техническите параметри и фази на проектите по Коридор VIII. Ще бъдат посочени приоритетите за създаването на ефективна транспортна система, напълно интегрирана в евроатлантическите структури. Ще бъдат обсъдени и въпросите за дълга на македонските железници към БДЖ ЕАД и начините за плащането му, за общите инициативи за привличането на инвестиции за проектите по Коридор VIII, като се обърне специално внимание на възможните публично-частни партньорства, за начините за стартирането на трайна и взаимоизгодна експлоатация на редовна въздушна линия София-Скопие и др.
По време на визитата, на 15 декември 2006 г. двамата транспортни министри ще подпишат Съвместен протокол, който ще конкретизира всички въпроси, които ще бъдат обсъдени по време на пленарните заседания. /БГНЕС
В рамките на визитата си министър Мутафчиев ще разговаря с президента на Бранко Цървенковски, с министър-председателя Никола Груевски и с министъра на транспорта и съобщенията Миле Янакиески. Посещението има за цел да ускори и задълбочи сътрудничеството с македонската страна в областта на транспорта и транспортната инфраструктура. По време на визитата ще бъде направен анализ на дейността, извършена до този момент, във връзка със свързването на железопътните мрежи на двете страни, както и на усилията за хармонизирането на техническите параметри и фази на проектите по Коридор VIII. Ще бъдат посочени приоритетите за създаването на ефективна транспортна система, напълно интегрирана в евроатлантическите структури. Ще бъдат обсъдени и въпросите за дълга на македонските железници към БДЖ ЕАД и начините за плащането му, за общите инициативи за привличането на инвестиции за проектите по Коридор VIII, като се обърне специално внимание на възможните публично-частни партньорства, за начините за стартирането на трайна и взаимоизгодна експлоатация на редовна въздушна линия София-Скопие и др.
По време на визитата, на 15 декември 2006 г. двамата транспортни министри ще подпишат Съвместен протокол, който ще конкретизира всички въпроси, които ще бъдат обсъдени по време на пленарните заседания. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:07 Падението на сър Джефри Доналдсън: Виновен за изнасилване и сексуално насилие над деца
- 18:04 Радев: Украинският посланик наистина е искал информация от МВнР за Невзоров
- 18:02 Георги Марков: Ще ни върне ли Румен Радев във времето на Ярослав Радев ?
- 17:55 НИМХ: Остава нестабилно, с краткотрайни, но интензивни валежи и гръмотевични бури
- 17:46 Радев: Минималната заплата няма да бъде замразявана тази година
- 17:37 Нигер официално напусна Международния наказателен съд
- 17:28 Китай призова БРИКС да използва своя коз - контрола върху стратегическите суровини
- 17:19 Лидерът на Южна Осетия хвърля оставка, за да стане съветник на Путин