България 14.03.2021 11:47 Снимка: ДНЕС+
Монтират три пешеходни моста на Софийския околовръстен път
Те ще бъдат поставени между връзката с АМ „Тракия“ и кв. „Младост"
Тази сутрин започна монтирането на първия от трите предвидени пешеходни мостa на участъка от Софийския околовръстен път между връзката с АМ „Тракия“ и кв. „Младост". Първата пасарелка е до отбивката за с. Лозен, като тя ще обслужва бъдещите спирки на градския транспорт. Стоманеният пешеходен мост е с дължина 48 метра, широк е 4 м и е висок 5,5 м. това съобщи премиерът Бойко Борисов в профила си във Фейсбук.
И трите пасарелки ще бъдат с нощно осветление, настилка от висококачествен декинг и парапети. Те ще бъдат покрити и хидроизолирани, а металните им елементи ще бъдат поцинковани и прахово боядисани. Предвидени са асансьори, които ще осигурят достъп на майки с детски колички, възрастни хора, хора с увреждания и велосипедисти.
6-километровият участък от Околовръстното на София трябва да е готов до края на 2021 г., посочи Борисов. Строителите обаче работят много мобилизирано и се очаква обектът да завърши по-рано, допълни премиерът.
Предстои при подходящи метеорологични условия да започне полагането на последния износващ асфалтов пласт. Вече е подписан и договор за изработване на ПУП на шосето в участъка от АМ „Струма“ до булевард „Цар Борис III“./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:49 Близо 42 000 къса контрабандни цигари бяха открити в тайник на автобус на „Капитан Андреево”
- 15:41 Учени са разгадали мистерията на "тихата" черна дупка в центъра на Млечния път
- 15:34 НАП Варна напомня: Близо 4000 абитуриенти трябва да платят сами здравните си осигуровки
- 15:26 Като на филм: Мъж опита да отвлече кола с дете вътре след гонка. Финалът е арест и белезници
- 15:17 Шефът на МБАЛ "Св. Анна" отговори на кмета Коцев: Здравето не може да бъде поставяно под условие
- 15:09 Изчисления: Реалното възнаграждение на народните представители може да достига 10 хиляди евро
- 15:01 "Алея на книгата" се завръща във Варна
- 14:54 Над 100 антични монети и накити иззеха от иманяр