Момиче загина при катастрофа край Русе, други две девойки и младеж са в болница

България 01.12.2025 22:37 Снимка: ДНЕС+

Момиче загина при катастрофа край Русе, други две девойки и младеж са в болница

Тежък пътен инцидент с един загинал и трима ранени е станал на четвъртокласния път между град Мартен и село Сандрово, община Русе, съобщават от полицията.

Сигнал за пътнотранспортното произшествие е получен към 14:40 ч. днес. То е станало на около километър от Мартен в посока Сандрово. Лек автомобил е излязъл от пътя и се е ударил последователно в две дървета. Според първоначалната информация от колата била шофирана от 18-годишен младеж, с когото са пътували три момичета на 17 и 18 години. Едната девойка е загинала, а другите две момичета и момчето са откарани в болница в Русе.

Шофьорът на колата е тестван за алкохол и наркотични вещества, като резултатите са отрицателни.

Предстои изясняване на причините и обстоятелства, довели до катастрофата.

БТА информира, че пострадалите са настанени в болница "Канев". По данни от лечебното заведение момчето е с охлузвания, едната девойка е в операционна с политравма, а другата има травми на главата и краката.

CHF CHF 1 2.09898
GBP GBP 1 2.23472
RON RON 10 3.84182
TRY TRY 100 3.97924
USD USD 1 1.69102