Младежки организации от страната и чужбина участват за първи път на изложение във Варна
България 29.05.2005 14:03
Днес на входа на Морската градина се проведе второто изложение на младежките организации под мотото “Бъдещето на младите хора е тук и сега”. За първи път в изложението на младежките организации във Варна взеха участие организации, освен от страната, и от чужбина. В изложението участваха 25 организации- 5 от страната и 20 от Варна. Освен български организации се представиха и неправителствени организации от чужбина. Участие взеха страните – Дания, Сърбия и Македония. На всеки участник бе предоставен щанд за изложбени табла.
В рамките на това изложение стартира и кампания за насърчаване на младежката мобилност в Югоизточна Европа под мотото “Открий своите съседи”. В нея участват 4 държави – България, Македония, Сърбия и Дания. Кампанията включва различни дейности – промоции, срещи с кметове, улични акции и други. Те ще бъдат реализирани в рамките на 10 дни от 6 младежи в 5 балкански града: Варна, Скопие, Битоля, Ниш и Крушевец. Младежите ще изминат заедно повече от 1800 км.
Тази кампания има за цел да популяризира сред студентите и младите хора принципите на младежката мобилност и възможния обмен със съседните на България балкански страни. Кампанията се очаква да завърши със създаване на лоби- група и програма за популяризиране и развитие на младежката мобилност в Югоизточна Европа. Целта на кампанията се състои в повишаване на броя на младежките обмени между страните от региона, създаване на документален филм за акцията, който ще бъде прожектиран пред датската публика.
Кампанията се реализира от балкански и датски неправителствени организации: Балкански младежки клуб- София, Регионален младежки съвет Варна, организации ДЕМ- Македония, ИРС- Сърбия, Некс стоп- Дания.Финансирането на кампанията е осигурено от Министерството на вътрешните работи на Кралство Дания.
В рамките на това изложение стартира и кампания за насърчаване на младежката мобилност в Югоизточна Европа под мотото “Открий своите съседи”. В нея участват 4 държави – България, Македония, Сърбия и Дания. Кампанията включва различни дейности – промоции, срещи с кметове, улични акции и други. Те ще бъдат реализирани в рамките на 10 дни от 6 младежи в 5 балкански града: Варна, Скопие, Битоля, Ниш и Крушевец. Младежите ще изминат заедно повече от 1800 км.
Тази кампания има за цел да популяризира сред студентите и младите хора принципите на младежката мобилност и възможния обмен със съседните на България балкански страни. Кампанията се очаква да завърши със създаване на лоби- група и програма за популяризиране и развитие на младежката мобилност в Югоизточна Европа. Целта на кампанията се състои в повишаване на броя на младежките обмени между страните от региона, създаване на документален филм за акцията, който ще бъде прожектиран пред датската публика.
Кампанията се реализира от балкански и датски неправителствени организации: Балкански младежки клуб- София, Регионален младежки съвет Варна, организации ДЕМ- Македония, ИРС- Сърбия, Некс стоп- Дания.Финансирането на кампанията е осигурено от Министерството на вътрешните работи на Кралство Дания.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:19 Съдии от МНС завеждат дело срещу администрацията на Тръмп
- 12:11 Сеизмолог: През следващите месеци ще има множество земетресения с магнитут 5, дори 6, във Венецуела
- 12:03 Великобритания продава 100 000 тона конфискуван руски петрол и дава парите на Украйна
- 11:55 Витанов защити проекта за държавен бюджет: Времето на фискалните илюзии и абракадабри приключи
- 11:50 Прокуратурата за удара на "Тракия": Няма данни за заспал водач или спукана гума на тира
- 11:47 Две фирми са глобени с 310 000 евро за продажба на фалшиво масло като немско
- 11:44 10-годишно момиче се удави в басейна на хотел в Ахелой
- 11:39 Майките излизат на протест на 1 юли