Министърът на транспорта Николай Василев присъства в НДК на срещата на "Българския Великден"
България 10.04.2004 13:08
В София се провежда Петото издание на инициативата "Българския Великден". Под надслова “България – традиции и модерност” в НДК се събраха близо 350 участници от 15 държави.
За петата среща на инициативата "Българския Великден" в София са пристигнали българи от 15 държави, сред които Холандия, Гърция, Италия, Швейцария, Индия, Унгария. Четири са основните теми на вече започналите дискусии в НДК “НАТО и ЕС – ползи и рискове”, “ЕС и секторите на българската икономика”, “Ролята на значимите българи на гражданското общество” и четвъртата тема е “Емиграция и завръщане у дома”.
Николай Василев започна своята презентация на тема "Бъдещето на информационните технологии" в България. По думите му, в момента този сектор в България осигурява работа на 50 хиляди българи.
Министър Василев съобщи, че по последни данни 76% от населението ползва телефон, 46% от българите имат мобилни апарати, 10% са тези, които собствен компютър, близо 1.4 млн. българи използват интернет. Така страната ни се нарежда на последно място сред страните-членки и кандидат-членки на ЕС по брой на интернет потребители. На 3 270 български училища се падат десет компютъра, а само 150 от училищата имат своя интернет страница, съобщи преди минути министър Николай Василев и определи тази статистика като обезпокоителна.
За петата среща на инициативата "Българския Великден" в София са пристигнали българи от 15 държави, сред които Холандия, Гърция, Италия, Швейцария, Индия, Унгария. Четири са основните теми на вече започналите дискусии в НДК “НАТО и ЕС – ползи и рискове”, “ЕС и секторите на българската икономика”, “Ролята на значимите българи на гражданското общество” и четвъртата тема е “Емиграция и завръщане у дома”.
Николай Василев започна своята презентация на тема "Бъдещето на информационните технологии" в България. По думите му, в момента този сектор в България осигурява работа на 50 хиляди българи.
Министър Василев съобщи, че по последни данни 76% от населението ползва телефон, 46% от българите имат мобилни апарати, 10% са тези, които собствен компютър, близо 1.4 млн. българи използват интернет. Така страната ни се нарежда на последно място сред страните-членки и кандидат-членки на ЕС по брой на интернет потребители. На 3 270 български училища се падат десет компютъра, а само 150 от училищата имат своя интернет страница, съобщи преди минути министър Николай Василев и определи тази статистика като обезпокоителна.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:25 Тръмп: Броят на жертвите на двете земетресения във Венецуела е потресаващ
- 09:17 Теменужка Петкова за бюджета на Радев: Разходите са с 3 млрд повече от кабинета "Желязков"
- 09:09 Правосъдният министър: В съдебната система има семейни зависимости
- 09:02 Съдът глоби директора на НДК за конфликт на интереси
- 08:54 Васил Велев: Този бюджет е по-реалистичен и стъпва на здрава основа. Можеше да е с повече реформи
- 08:46 Германия е най-засегнатата страна в Европа от атаки със зловреден софтуер
- 08:38 Лавров: Украйна не би могла да нанася удари срещу Русия без пряка американска помощ
- 08:33 Два труса над 7 по Рихтер разтърсиха Венецуела, има разрушени сгради и вероятно хиляди жертви