Министър Василев се срещна с мениджърския екип на "Стомана индъстри"

България 13.02.2002 10:01

Вицепремиерът и министър на икономиката Николай Василев се срещна с мениджърския екип на "Стомана индъстри"- фирмата, придобила основните производствени мощности на "Стомана" АД. В момента продукцията на "Стомана индъстри" се изнася за Италия, Испания, Германия, Португалия и Гърция.

Инвестиционната програма на дружеството предвижда близо 50 милиона евро да бъдат вложени в основни средства за производство и около 40 милиона в оборотни. Мениджърите на дружеството изразиха готовност за поемане на допълнителни ангажименти към държавата в случай, че получат подкрепа по отношение контрола на вноса и сертифициране на стоманена продукция. Мениджърите споделиха интересни предложения и по отношение на конкурентността на енергоносителите, които са сред основните разходи на всяко работещо предприятие.

В момента на работа във фирмата са две хиляди работници.

Дружеството работи с половината от своята производствена мощност , но се надявам, че при добро развитие на свободния пазар на енергоносители би могло да достигне и максималния си капацитет от един милион тона годишно, каза министър Василев.

ДНЕС +
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355