Министър-председателят Симеон Сакскобургготски се завърна от тридневно работно посещение в Италия

България 04.12.2002 10:16

Министър-председателят Симеон Сакскобургготски се върна снощи от тридневно работно посещение в Италия. Интересът към срещата в Тревизо, организирана от групата "Итака", далеч надмина всички очаквания, каза пред БТА на летище "София" премиерът.

По всяка вероятност областите Ломбардия и Венето ще участват на Пловдивския панаир догодина със свой павилион, което ще е много положително, каза Симеон Сакскобургготски. Той посочи, че срещата с италианския му колега Силвио Берлускони ще има желания ефект за срещата на върха на Европейския съюз в Копенхаген.

От компанията "Бенетон" възнамеряват да дойдат пак в България и да видят какви възможности има. Това са големи компании, които ако решат да се установят у нас, биха създали голям брой работни места, което е най-главната цел, каза премиерът Сакскобургготски.

По време на визитата си българският министър-председател беше придружаван от заместник-министъра на икономиката Милен Керемедчиев. Той съобщи, че експерти на компанията за леко стрелково оръжие "Берета" ще дойдат в края на януари догодина, за да се запознаят с възможностите за съвместна дейност с някои от нашите предприятия.

На икономическия семинар "Възможности и перспективи за инвестиции на италиански фирми в България" в Тревизо при заявено участие от 250 фирми са дошли представители на 350 фирми, съобщи заместник-министърът. Поканата ни за членство в НАТО дава своите плодове, каза Керемедчиев. По думите му интересът на фирмите е бил в голям диапазон - от събиране и износ на диви горски плодове до високите технологии в сферата на здравеопазването и обучението на медицински персонал. щ

ДНЕС +
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355