Министър Мутафчиев ще проведе срещи с железничари от цялата страна по повод Деня на железничаря
България 03.08.2006 16:08
По повод Деня на железничаря министърът на транспорта Петър Мутафчиев се срещна днес, 3 август 2006 г., в Обединено локомотивно депо София и на Централна гара – София с железопътни работници от цялата страна. По време на срещата беше проведена дискусия по актуални железопътни въпроси. Пред железничарите министър Мутафчиев отбеляза, че по проблемите на железниците се работи приоритетно. Той каза още, че неговата амбицията е да бъдат видимо подобрени условията на труд в железниците. Тази задача е възложена на ръководствата на железниците, като те ще бъдат постоянно контролирани за изпълнението й.
„Много направихме, но и много още остава да правим. В момента, в който очаквах да ни похвалите за това, че вече редовно се изплащат заплатите, че ние изпълнихме ангажимента си да се спазват графиците и накарах директорите на компаниите да се чувстват лично отговорни за това, си дадох сметка, че така трябва да бъде, че това е нормално, че това, което години наред се случваше беше недопустимо”, каза министъра. В заключение той поздрави всички железничари с техния професионален празник и им пожела повече самочувствие и увереност в по-доброто бъдеще.
След края на дискусията министър Мутафчиев награди отличилите се работници и служители на БДЖ ЕАД от поделенията от регион София и на НК „ЖИ” от поделенията в цялата страна. Подобни срещи с железничари министър Мутафчиев ще проведе във Варна, в Горна Оряховица и в Пловдив. Припомняме ви, че празникът на железничаря се чества всяка година в първата неделя на месец август.
„Много направихме, но и много още остава да правим. В момента, в който очаквах да ни похвалите за това, че вече редовно се изплащат заплатите, че ние изпълнихме ангажимента си да се спазват графиците и накарах директорите на компаниите да се чувстват лично отговорни за това, си дадох сметка, че така трябва да бъде, че това е нормално, че това, което години наред се случваше беше недопустимо”, каза министъра. В заключение той поздрави всички железничари с техния професионален празник и им пожела повече самочувствие и увереност в по-доброто бъдеще.
След края на дискусията министър Мутафчиев награди отличилите се работници и служители на БДЖ ЕАД от поделенията от регион София и на НК „ЖИ” от поделенията в цялата страна. Подобни срещи с железничари министър Мутафчиев ще проведе във Варна, в Горна Оряховица и в Пловдив. Припомняме ви, че празникът на железничаря се чества всяка година в първата неделя на месец август.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:35 Министър Петрова обсъди с делегация от САЩ финалните стъпки за безвизово пътуване
- 13:33 Шест досъдебни производства за "Баба Алино" има във варненската прокуратура
- 13:30 28-годишен шофьор навлезе в насрещното край Свищов, при челен удар загина другият водач
- 13:27 Ройтерс: ЕК да увеличи фонда за енергиен преход на по-бедните страни членки в ЕС
- 13:23 Слуцки: Оставката на Стармър е сигнал към "партията на войната" в Европа
- 13:19 Русинова: Как така държавата не може да направи 5 лаборатории за кръвни проби за наркотици?
- 13:14 Владислав Горанов: Вече нищо не зависи от Борисов и Пеевски, "моделът" би следвало да е разграден
- 13:11 Министър Керязов поздрави българските спортисти за Международния олимпийски ден