България 17.05.2024 11:12 Снимка: ДНЕС+
Министър Мундров: С наближаването на изборите се увеличават хакерските атаки
Хакерски атаки и в момента и с наближаването на изборите се увеличават. Това каза в сутрешния блок на БНТ служебният министър на електронното управление Валентин Мундров.
Министърът определи ръстът на кибератаките като новото нормално. "Практически това, което може да направим, е да се защитаваме. Ние сме предприели абсолютно всички мерки, за да съумеем да се защитим по такъв начин, че да не бъдем пробити", заяви министърът.
Мундров обясни, че атаките идват от спонсорирани групи от различни държави.
Той не каза директно, дали атаките идват от Русия, но на въпрос дали идват от там, той отговори: "Нека да кажем от страни извън ЕС". По думите му моделите на атака са различни - единият цели да събори даден сайт, за да не може да се предоставя услуга, но има и такива атаки, чиято цел е да бъдат извлечени данни.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:57 Хороскоп за петък, 2 януари 2026 г.
- 19:37 Реал загуби Мбапе за мачовете за Суперкупата
- 19:27 Проклятието на “Злосторница”: Как актьорският състав е помрачен от скандали
- 19:16 Предложение от МВР за промяна в издаването на шофьорски книжки
- 19:05 В сила са нови такси за издаване на лични документи
- 18:53 В магазините връщат в левове, половината банкомати не работят
- 18:41 Във Варна през новата година ще се плаща по 0,51 евро за паркиране в синя и зелена зона
- 18:30 Еврото е валидно, без значение дали е от българското или от друга страна