България 04.06.2025 13:15 Снимка: ДНЕС+
Министър Георгиев: Правителството изпълни един от ангажиментите за съдебна реформа по ПВУ
Продължаваме дигиталната революция в административното правораздаване. Това заяви правосъдният министър Георги Георгиев на брифинг, предаде "Фокус".
"Правителството изпълни един от поетите ангажименти по Програмата за управление по Плана за възстановяване и устойчивост в областта на съдебна реформа при административното правосъдие. Бе приет проект за изменение за административно-процесуалния кодекс, с което въвеждаме дигитализация в административното правораздаване. Големият проблем на българското правосъдие е бавното правосъдие. Чрез дигитализацията ние ще съкратим драстично сроковете и административния съд се произнасят", заяви той.
Предприетите мерки са:
- Засилване на началото на електронното призованане и връчване на книжа
- Въвеждаме електронната преписка като правило
- Въвеждаме по-широки хипотези на видеоконферентна връзка
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:23 Андрей Гюров не казва ще се кандидатира ли за президент
- 16:13 Бивши командири на суданските паравоенни сили преминават на страната на армията
- 16:04 ЕК отчита добро интернет покритие у нас и основни дигитални умения при само 35% от хората
- 15:55 Калин Стоянов пита главния прокурор какво се случва с делото срещу Демерджиев
- 15:45 Радев увери МВФ, че работи за качествена промяна в икономическия климат
- 15:36 Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание
- 15:27 Радев назначи нов зам.-министър на икономиката
- 15:18 Почина бившият председател на Федералния резерв на САЩ Алън Грийнспан