
България 17.02.2025 14:47 Снимка: ДНЕС+
Meteo Balkans: Много зимна седмица, с извънредно ниски температури и валежи от сняг
Предстоящата седмица ще бъде типично зимна, с ниски температури и валежи от сняг, които ще обхванат различни райони на страната. Като цяло валежите ще спират след сряда, но температурите ще се понижават.
Балканите ще останат под влияние на гребен на високо налягане, разположен над Източна и Северна Европа. Към полуострова ще продължи да нахлува по-студен арктичен въздух и температурите ще се задържат около и под нормата за февруари. Температурите ще се понижават и минималните в много райони и то предимно в Дунавската равнина и по високите западни полета ще се понижат и ще са под минус 15 градуса по Целзий.
Във Вторник ще се задържи предимно облачно, с валежи от сняг, като по-значителни ще бъдат в Източна България и в Родопите. Вятърът в по-голямата част от страната ще бъде слаб, докато в източните райони ще бъде умерен и североизточен, ще започне и понижение на температурите. Очакваните температури ще са между минус -4° и плюс 2°С. Минималните градуси в повечето райони ще са между минус -8 до -10°С. По-високи ще бъдат температурите около Черноморието и в Сандански - до минус -2-3°С
Подобрение на времето очакваме от сряда. Тогава от запад валежите навсякъде ще спрат. Ще започне и разкъсване на облачността, което ще доведе до повече слънчеви часове в някои райони. Сутрешните часове ни очакват ниски температури и дори под минус -12-13°С. Очакваните максимални температури ще са между минус -2° и плюс 3°С.
Четвъртък и петък ще бъде предимно слънчево, но студено. Вятърът ще остане слаб в Западна и Централна България, докато в Източна ще духа умерен от североизток. Сутрешните часове ни очакват ниски температури и дори под минус -15-16°С. Не са изключени и температури под минус 16-17°С. Очакваните максимални температури ще са между минус -3° и плюс 1°С.&
През почивните дни облачността от запад отново ще се увеличи, а вероятността за слаби валежи от сняг ще се повиши в Западна и Южна България, а в неделя – в планинските райони на Южна България.
Минималните температури ще бъдат най-ниски в петък и събота, като в по-голямата част от страната ще се движат между -17°C до -7°C, докато максималните ще останат близки до 0°C.
От неделя температурите ще се повишат, но бавно.
Още по темата
![]() |
1 | 2.05186 |
![]() |
1 | 2.33887 |
![]() |
10 | 3.93029 |
![]() |
100 | 4.76984 |
![]() |
1 | 1.81297 |
Последни новини
- 16:17 След спецакции: Иззеха голямо количество материали със секс насилие над деца от 2 месеца до 14 г.
- 16:10 Недекларирана валута за над 370 000 лева откриха на МП Капитан Андреево
- 16:02 Проф. Димитър Иванов за шпионския скандал с българи: Става дума за набеждаване!
- 15:53 Колите на Google тръгват по пътищата на България
- 15:46 Основният проблем в туризма в България остава липсата на работна ръка
- 15:43 ДПС-ДПС отново ще обмисля дали да свали подкрепа към правителството
- 15:39 НСИ отчита ръст на трудовата заетост в област Варна през 2024 г.
- 15:31 11-месечно бебе с менингококова инфекция е починало в столична болница