България 08.07.2026 14:21 Снимка: БТА, архив
Мъж загина, а съпругата му е тежко обгоряла при пожар в Кюстендил
Мъж загина, а съпругата му е с 35% изгаряния при пожар в Кюстендил тази нощ, съобщават от пресцентъра на Областната дирекция на МВР - Кюстендил.
Сигнал за пожар в къща на ул. "Гърлянски черешарник" е подаден в 23:44 ч. Към мястото незабавно са изпратени екипи на пожарната и на полицията. Изведена е 48-годишна жена и е транспортирана до кюстендилската болница.
Пожарът е угасен от два екипа на Районна служба пожарна безопасност и защита на населението - Кюстендил, унищожена е сградата, допълват от пресцентъра.
На място е извършен оглед от дежурна полицейска група. Причините за възникването на пожара ще се изясняват в рамките на образуваното досъдебно производство. Уведомен е дежурен прокурор от Окръжна прокуратура - Кюстендил.
Снощи и 85-годишен мъж пострада при опит да загаси пожар в стърнище в землището на село Стамболово, община Ихтиман.
През изминалото денонощие звената за "Пожарна безопасност и защита на населението" са реагирали на 173 сигнала за произшествия, ликвидирани са 116 пожара.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:13 С джогинг пред НАТО и неловък момент с първата дама на Турция! Макрон стана хит в социалните мрежи
- 15:07 Марк Зукърберг призна, че развитието на AI агентите изостава от очакванията
- 14:59 По възможност да се избягва въздушното пространство на Иран, Ирак и Ливан до края на август
- 14:54 Шофьорът, убил две жени на тротоар във Варна, е епилептик. Не си пил лекарствата
- 14:52 Времето, което ни очаква до края на месеца
- 14:45 Правосъдният министър: Няма механизъм за освобождаване съдия от КС за уронване на престижа
- 14:37 Гръцки корабни компании спечелиха милиарди от превоза на руски петрол въпреки санкциите
- 14:29 Китайски картини, продадени за по 45 долара на разпродажба, може да струват милиони